Перейти до вмісту

Як розвинути креативність. 3 способи.

Розвивати креативність потрібно всім, навіть тим, чию професію складно назвати творчою. Це одна з навичок майбутнього, без якої досить скоро буде вже важко знайти роботу. Якщо вам здається, що креативність — це не про вас, почніть сприймати її як навичку, а не як вроджений талант. Адже креативними не народжуються, а стають.

Як розвивати креативність?

Креативність — це можливість створювати нове з нічого; побачити можливість і зуміти її розвинути.

Неможливо просто прочитати книгу чи прослухати лекцію, щоб стати креативним. Формування навички потребує відповідного тренування. Ось способи, які допоможуть розвинути креативність за умови регулярної практики.

Заведіть блокнот для шалених ідей.
Вивчайте нове: місця, культури, дисципліни.
Шукайте нові способи вирішення щоденних завдань.
Постійно ставте собі питання: «Що вийде, якщо…», «А чому саме так?»
Дозвольте собі творити і помилятися.
Звільніть час для інновацій.
Спробуйте вигадати спосіб розвитку креативності самостійно

Читайте також:Притча про нашу роботу та її наслідки. Кожна наша праця дає зернинку для якихось звершень.

Способи розвинути креативність:

1. Використовуйте те, що вже маєте

«Я не думаю про це, як про мистецтво. Я просто надаю тому, що мені подобається, більшого масштабу», — так говорила про свої роботи черниця Корита Кент, що стала однією з ікон поп-арту. Одним із її методів було «перекроювання» слоганів, оголошень, назв, вирізаних з упаковок, у щось нове — меседжі про мир і любов.

Своїм студентам вона пропонувала зробити «пошуковик»: взяти аркуш паперу і вирізати в ньому отвір-«об’єктив». А потім вирушала з ними на вилазку — дивитися на світ крізь уявне віконце. У такому фокусі все виглядає інакше, є привід придивитися.

2. Робіть звичайне незвичайним
Художниця-дадаїстка Ханна Хьох, відома своїми колажами, використовувала у них викрійки, а Емілі Дікінсон писала поеми на зворотному боці використаних конвертів. Направду визначні творці не обов’язково мають якісь надзвичайно унікальні таланти. Вони просто здатні побачити особливе у буденному. Щоб перетворити своє життя на мистецтво, приділяйте йому більше уваги. Спробуйте дивитися на знайомі речі, предмети та явища так, ніби бачите їх уперше. Як це виглядає? Чи красиво це і чому? Що з цим можна було б робити, як використовувати?

3. Зупиніться і придивіться
Життя таке швидке, що приділити йому достатньо уваги вдається далеко не завжди. Але якщо ви хочете побачити те, чого не бачать інші, треба зупинитися і придивитися. Шукайте комфортні для себе способи це зробити. Медитація, усвідомлене дихання можуть спрацювати. Можете просто виділяти на якесь заняття — наприклад, розглядання картини — певний час (15–20 хвилин). Спостерігайте повільно, і це приведе вас до відкриттів! А ще можете замалювати те, що бачите. І нехай вас не зупиняє те, що ви не навчалися цього робити. Сенс вправи у тому, щоб сконцентруватися і змусити працювати увагу та пам’ять. І до речі, це чудовий спосіб розслаблення та розвитку усвідомленості.

Отже,
креативність — це питання вибору і звички. Чим більше ви будете вправлятися й шукати незвичне у стандартному, тим більш гнучким буде ваше мислення. І тоді до вас із більшою ймовірністю прийде нова нестандартна ідея.