Перейти до вмісту

Як врятувати одяг, який пофарбувався при прані

Екстрені заходи

Якщо ви помітили, що річ пофарбувалася, постарайтеся відразу ж вжити заходів. Спробуйте знову відіпрати її звичайним способом, але попередньо відсортувати за кольорами вміст пральної машинки. Для більшої ефективності перед пранням, плями можна натерти господарським милом і залишити на 3-4 години.

Якщо кольорові або темні розводи не встигли висохнути, відіпрати їх допоможе засіб для миття посуду. Додайте його в гарячу воду і замочіть в цьому розчині речі на пару годин. Якщо ви випрали білизну і це не допомогло, потрібні більш серйозні дії.

Корисно знати

Ефективність різних заходів, що відновлюють колір, багато в чому залежить від виду тканини. Одягу з бавовни повернути первісний вигляд легше за все. Штучні матеріали, наприклад нейлон, відбілити важко, а часом і неможливо.

Як врятувати одяг, який пофарбувався при прані?. Не впадайте у відчай, вихід є, можна скористатися методами, які допоможуть повернути речам красивий відтінок.

Як повернути колір речам?

Якщо вам потрібно відбілити забарвлені речі, спробуйте випрати їх у машинці, додавши до звичайного засобу порошкоподібний відбілювач (його можна придбати в магазині побутової хімії). Рідкий відбілювач додають у відділення для попереднього прання. Щоб не зіпсувати білі речі остаточно, обов’язково дотримуйтесь інструкції на упаковці засобу. Якщо річ не можна прати в машинці, спочатку замочіть її в відбілювачі на 5-6 годин, після чого виперіть вручну.

Відбілювач можна використовувати, якщо тканини білі. Яскравий одяг після такої обробки може втратити свій колір. Для нього рекомендується використовувати засоби з позначкою «Color» або «Для кольорових тканин». Багато засобів для видалення плям не тільки додають в пральну машину, але і попередньо наносять на пляму.

Порада

Купуючи відбілювач, зверніть увагу на його склад. Засоби з хлором не рекомендується застосовувати для прання делікатних тканин: шовку, вовни, льону. Тканина може просто зіпсуватися від такого агресивного впливу.

Народні засоби

Нашатирний спирт або перекис водню
На 4 літри води потрібно 2 чайні ложки нашатирного спирту або 2-3 столові ложки перекису водню. Налийте воду у відро, металевий таз або у велику каструлю, додайте в неї нашатир або перекис, гарненько все перемішайте і помістіть в розчин пофарбовані речі. Поставте таз на плиту і доведіть воду до кипіння. Щоб відіпрати тканину, кип’ятіть на повільному вогні близько години.

Якщобоїтеся, що кип’ятіння може зіпсувати білизну, можна скористатися іншим способом.

Читайте також Слова-кайдани і слова-крила: вибирайте, що вимовляти

Розчиніть в 5 л гарячої води 10 мл нашатирного спирту. Замочіть в такому розчині річ щонайменше на 1-1,5 години. Після цього плями повинні зникнути. Але будьте готові до того, що залишиться сильний запах нашатирю. Щоб його усунути, виперіть річ в машинці або вручну з ароматним кондиціонером. Так можна прати і білі, і кольорові тканини.

Крохмаль, сіль і лимонна кислота
Щоб приготувати очисний склад, змішайте в рівних пропорціях (приблизно по 1 столовій ложці) лимонну кислоту, сіль, крохмаль і натерте господарське мило. Все добре перемішайте і додайте трохи теплої води, щоб вийшла густа кашка. Візьміть одяг і на пошкоджені ділянки з виворітного боку накладіть цю суміш. У такому вигляді залиште річ на 8-10 годин (можна на ніч), після чого прополощіть і за потреби знову виперіть в машинці.

Лимонний сік
Лимон славиться своїми відбілюючими властивостями, тому допоможе повернути речам білий колір. Натріть пошкоджені місця половинкою лимона і залиште річ в такому вигляді на кілька годин. Щоб відбілити виріб з делікатної тканини, можна замочити її у воді з лимонним соком або лимонною кислотою. Далі слідує звичайне прання, потім – сушка.