Перейти до вмісту

Як встигати все? 5 способів економити час.

Час такий швидкоплинний, що часто нам не вдається його наздогнати. Тим паче зараз, коли осінь уповільнює нас. Але ми  знаємо, як зберегти дорогоцінний час і правильно його економити. Цими секретами ділимося з тобою в цій статті.

Не намагайтеся встигнути все за 24 години

Подивіться на своє життя з перспективи тижня, а не одного дня. І будуйте плани з урахуванням цього. Необов’язково ходити на тренування суворо о 19.00 у понеділок, середу та п’ятницю, а робочу нараду призначати тільки на 12.30 у понеділок. Заплануйте на тиждень три тренування й одну нараду та зробіть це, коли буде виходити. Аби бути значущими, подіям необов’язково відбуватися в один і той самий час або в один день.

Розподіляй завдання по днях

Це означає, що ти мусиш завести звичку тижневого планування завдань. Наприклад, по понеділках ти вирішуєш фінансові моменти свого життя, на шоппінг ходиш у середу, а продукти купуєш по неділях. Це допоможе економити час значно ефективніше, ніж щоденні розпилення на десятки різносортних завдань.

Упорайтеся з прокрастинацією

Якщо ви схильні відкладати роботу, яку не хочете робити, і зазвичай не можете за неї взятися раніше обіду, це можна виправити плануванням. Подумайте над неприємними завданнями ввечері, у кінці робочого дня, і заплануйте їх на наступний ранок. Перші кілька годин у більшості людей найпродуктивніші. Крім того, завтра завдання, якими ви перейнялися з вечора, вже не будуть здаватися незнайомими неповороткими брилами: ви ж встигли подумати, як із ними впоратися. Приємний бонус: усю ніч мозок вже працював над ними в розсіяному режимі, і, можливо, ви прокинетеся з готовими рішеннями чи інсайтами.

Читайте також:Радійте тому, що у вас є. Все набагато краще, ніж вам здається.

Рахуй хвилини

Ти напевно знаєш, що витрачаєш чимало часу на дурниці – чергову перевірку соцмереж та пошти, ігри, телефонні розмови «ні про що», затягнуті посиденьки за обідом і безглуздий перегляд телевізора. Навчися цінувати свій час і не вбивати його такими заняттями. Для цього кілька днів монітор свій день. Записуй усе, що відбувається з тобою, аж до дрібниць. Кожен твіт, кожну чашку чаю, сніданок/обід/вечерю. В кінці експерименту ти матимеш наочний доказ того, куди йде твій час. Відповідно до ситуації потрібно буде зробити певні висновки.

Відпочивайте у вихідні

Домашня робота, інші справи, зустрічі, походи по магазинах і маса другорядних завдань, на які не вистачає часу в будні, автоматично переносяться на вихідні. І ви починаєте боятися цих днів так само, як перевантажених робочих! Обмежте час, коли ви зайняті у вікенд. Наприклад, займайтеся справами до 13.00 у суботу, а решту часу присвятіть собі. Пам’ятайте про закон Паркінсона: робота заповнить стільки часу, скільки на неї відведено.

Закінчуй розпочате

Намагайся не братися за справи, які тобі не під силу – будь об’єктивна в оцінці своїх можливостей. Завжди закінчуй розпочате, і навіть коли ти розпорошуєшся на багатозадачність, умій розставляти пріоритети, концентруватися тільки на одній справі й поставити в ній крапку. Намагаючись закінчити багато справ одночасно, ти витрачаєш більше енергії і часу, тому персонально спілкуйся зі своїми завданнями.