Перейти до вмісту

Як захистити плодові дерева від шкідників навесні: як і чим білити дерева

Саме побілка зберігає дерево від різких перепадів температури та сонячних опіків, патогенної мікрофлори й шкідливих комах. Щоб мати від побілки потрібний ефект, потрібно знати, коли проводити побілку дерев та як це правильно зробити.

Всім відомо, що білий колір добре відбиває світло, тому дерева варто білити білою фарбою. Особливо це важливо коли ранньою весною відбуваються різкі перепади температур. Вдень добре пригріває сонечко, а в нічні часи ще повертаються морози, що негативно відбивається на корі дерева, бо вже помалу воно починає сокорух.

Також побілки захищають від різних хвороб фруктові дерева. Тому, варто додати до фарби чи розчину вапна певні фунгіциди. Такий склад побілки буде перешкоджати проникненню в дерево різних інфекцій. Личинки комах-шкідників, також, не люблять смаку цієї фарби, тому на тих деревах де є побілка їх практично немає. Для відлякування гризунів до побілки, також, додають певні речовини.

Побілку потрібно робити осінню та рано навесні. Така процедура має свої особливості. Весняну побілку проводять в кінці березня та початку квітня, коли з дерев починається ріст. Потрібно дотримуватись потрібної концентрації розчину, щоб дерево не отримало травми.

Читайте також: Збройні Сили України привітали російських окупантів з Вербною неділею: Слава ЗСУ! Україна переможе!

Перед побілкою, потрібно підготувати дерева. Для цього розстеліть навкруги стовбура щільну тканину чи плівку, відшаруйте за допомогою рук мертву кору та колонію лишайників, що поселилися на дереві. Після продезінфікуйте стовбур сумішшю деревного попелу та господарського мила. Для цього змішайте 0,5 кг. попелу з 10 гр. господарського мила та розчиніть у 2 л. гарячої води. Після обробіть за допомогою пульверизатора стовбур дерева. Після підсихання замажте ушкоджені місця садовим варом. Таким чином обробіть всі дерева та проведіть побілку в найближчий сухий день.

Рецепт міцної побілки, яка зможе триматися на дереві роками.

Інгредієнти:

–  вода – 5 л.

– вапно гашене – 1 кг.

– клей казеїновий – 50 гр.

– купорос мідний – 200 гр.

Приготування:

– у невеликій клькості гарячої води розчиніть вапно з мідним купоросом. Добре все перемішайте до однорідної маси.

– сюди ж додайте клей та воду.

– біліть не тільки стовбур дерева, а й його перші гілки.