Перейти до вмісту

Як зберегти сир в холодильнику довго свіжим

Купуйте стільки, скільки зможете з’їсти в найближчі 2-3 дні. Перед сирною полицею в магазині важко встояти, хочеться взяти всього хоча б по невеликому шматочку. Але сир не зберігається довго — краще сходіть за сиром в магазин ще раз, ніж викидати дорогий корисний продукт. М’які сири зберігаються протягом 3 днів, плавлені — не більше 2 діб, а твердий сир — 7-10 днів.

Індивідуальна упаковка — кожен шматок сиру різного сорту і виду повинен зберігатися окремо. При цьому загорнутий в плівку, сир “задихається” і псується його смак, бактерії розмножуються набагато швидше. Зберігайте сир в пергаменті — це захистить його від пересихання.

Читайте також: Я знала, що все це мине, що ти повернешся додому, до неї…Довгі місяці розлуки ніби залікували старі рани.

Зберігайте сири виключно в холодильнику, якщо, звичайно, у вашому будинку немає прохолодного підвалу. Ідеальна температура зберігання сиру — 6-8 0C, вологість — 90 %. Полиця для сиру в холодильнику — нижня полиця або ящик для фруктів і овочів. Сир не любить різких перепадів температур, інакше він або пропаде, або почне кришитися.

Не зрізайте кірку — вона зберігає аромат сиру і захищає його від впливу повітря. Якщо кірка не з воску, то цілком їстівна і корисна. Однак, краще уточніть у продавця про можливість вживання сиру разом зі скоринкою.

Зберігайте окремо від інших продуктів, які сильно пахнуть. Сири мають властивість поглинати аромати навколишнього середовища. Кожен раз після вживання загортайте сир в окрему упаковку і прибирайте на своє місце.