Перейти до вмісту

Які аграрні культури будуть у дефіциті

Наслідки російської війни проти України вже відчули на собі багато країн. Зокрема, відбувся ріст цін на продовольство та почав відчуватися дефіцит окремих продуктів.

“Вже в березні індекс світових продовольчих цін зріс на 12,6 відсотків. Зокрема, на зернові світові ціни зросли на 17 відсотків, рослинні олії на 23 відсотки, цукор на 6,7 відсотків. Очікується подальше зростання світових цін на сільгосппродукцію”

Генеральний директор компанії Industrial Management Company Валерій Кирилко звернув увагу, що світ почав готуватися до перебоїв у постачанні пшениці та ячменя.

Читайте також Громадянин Швеції вирішив продати власну вітрильну яхту, а на отримані кошти придбав партію “швидких” для України.

“Олійні та зернові культури будуть страждати від скорочення насаджень в Україні. Порушення в вирощуванні ярих культур матиме потенційно серйозні довгострокові наслідки у всьому світі – скорочується використання добрив. Найбільше постраждають кукурудза та соняшник в Україні та урожай пшениці, яка була посіяна минулої осені”, – підкреслив Кирилко.

Але найбільше світові ринки постраждають від дефіциту соняшникової олії, значну частину якої до війни поставляла наша країна.

“Виробництво олії впаде тому, що поки немає ясності, як пройде посівна. По друге, багато буде залежати від того, чи будуть пошкоджені переробні заводи. По-трете, основна частина олії перевозилася морем, а цей шлях зараз заблокований. Найближча альтернатива Китай, але вони виробляють та експортують лише 13 відсотків соняшникової олії в світі”, – наголосив гендиректор.

Світ має усвідомити що всі вже наявні проблеми від російсько-української війни – це лише початок. Якщо не посприяти швидкому завершенню цієї агресії, то наслідки можуть бути катастрофічними – нестача харчів та голод мільйонів людей у багатьох не дуже заможних країнах, передусім у Африці та Азії.

Джерело УНІАН