Виховання – процес, де важливі не лише розмови з дитиною, дружні розмови. Батьки намагаються донести щось до чада, роблять це за допомогою введення покарань за провини, встановлення заборон.
Останні обов’язково повинні мати місце, але тут важливо знати міру, не переступити межу.
Справа в тому, що є заборони, які можуть зламати психіку дитини. Таких можна навести кілька.
Заборона шуміти
Для дитини у цьому світі все нове та цікаве. Вона отримує масу емоцій, коли спостерігає за чимось, коли у чомусь бере участь. Їй важливо виплеснути свої почуття, позбутися зайвої енергії.
Через відсутність життєвого досвіду зробити це може тільки через крик. Якщо мама і тато заборонятимуть шуміти, то дитина накопичуватиме емоції, внаслідок чого вони тиснуть на неї, робитимуть її неврівноваженою.
Заборона висловлювати свою думку
ЇЇ батьки можуть вирішити встановити з тієї причини, що дитина не дуже багато бачила, що цінної інформації вона видати не може. Але такий підхід є хибним.
Читайте також: Що має робити тато дівчинки
Якщо чаду не давати говорити, висловлювати свої думки, він ніколи не навчиться цього робити. Він не зможе розвинути лідерські якості та заявити про себе.
Домагатися поставлених цілей, бути самостійним у майбутньому він тежне зможе. Словом, чадо стане просто виконавцем, який не матиме жодних амбіцій.
Заборона допомагати
Здавалося б, що допроситися дитини про допомогу іноді складно, що встановлювати заборону на сприяння у справах для батьків буде просто безглуздо. Але практика показує, що мама та тато можуть відмовлятися від допомоги чада, можуть забороняти її пропонувати, аргументуючи це тим, що вона все одно нічого не розуміє.
Але від цієї заборони необхідно йти, тому що у разі її присутності дитина не зможе нормально розвиватися, не зможе набиратися життєвого досвіду, який у майбутньому їй напевно знадобиться.
Будь-які інші заборони можна сміливо встановлювати. Вони не погано вплинуть на психіку дитини, не зламають її ніколи.