У своєму висновку щодо надання статусу кандидата на членство в ЄС Європейська комісія рекомендуватиме його для України та Молдови, висунувши за останньою додаткові вимоги, а Грузії – відмовить.
Про це повідомляє нідерландське видання NOS із посиланням на “надійне джерело”.
Зазначається, що у своєму висновку Єврокомісія рекомендуватиме Україні статус кандидата, але з умовами для початку переговорів про вступ – зокрема, про забезпечення верховенства права та боротьбу з корупцією.
“Схоже, що цей проміжний крок є реверансом у бік таких країн як Нідерланди, які вважають, що Україна є далекою від готовності до статусу кандидата на вступ”, – зазначає видання.
Водночас надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС – це політичний сигнал, який хоче надіслати Києву більшість держав-членів, додає NOS.
Також кандидатський статус буде рекомендований для Молдови, але щодо неї буде висунуто ще більше вимог для початку переговорів щодо вступу.
Щодо Грузії, то Єврокомісія рекомендуватиме не надавати країні такого статусу до виконання “довгого переліку вимог”.
Як повідомлялося, лідери ключових держав ЄС ухвалили рішення про те, щоб надати Україні статусу кандидата без додаткових умов, але потім висувати умови реформ на всіх наступних етапах.
Зазначимо, після зустрічі з Володимиром Зеленським у Києві лідери Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за “негайний” статус кандидата на членство в ЄС для України.
Читайте також: Рамштайн – 3: головні підсумки, значно більше зброї Україні
“Після зустрічі з Володимиром Зеленським у президентському палаці у четвер глави держав Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за “негайний” статус кандидата на членство в ЄС для України”, – йдеться у повідомленні.
“Німеччина виступає за позитивне рішення на користь України. Це стосується і Республіки Молдова. Україна є частиною європейської родини”, – сказав Шольц, якого цитують німецькі ЗМІ.
Президент Франції Еммануель Макрон також підтримує цей крок.
“У будь-якому випадку ми підтримуємо статус України на приєднання до Європейського Союзу”, – заявив Макрон.
За його словами, цей статус супроводжуватиметься дорожньою картою, а також враховуватиме ситуацію на Західних Балканах.
Як відомо, 17 червня очікується укладання Єврокомісії за заявками України, Грузії та Молдови на вступ до ЄС.