Перейти до вмісту

— З неба на нас дивиться місяць, зорі та наша мама. Мені здається їй за нас дуже соромно зараз, адже вона постійно просить у Бога для нас тільки найкращого, а ми тут

В одному невеликому селищі жив батько разом зі своїм маленьким сином. Батько докладав великих зусиль, щоб виростити та виховати хлопчика самотужки, оскільки мати не стало ще при родах. Жила сім’я дуже скромно, в старенькій обшарпаній хаті. Траплялось і таке, що батько не мав чим прогодувати сім’ю.

Не знаходячи іншого виходу із ситуації, батько вирішив вкрасти у сусідів кілька картоплин. Цього ж дня, чоловік приготував смачну картоплю для маленького хлопчика, яку він так любив. Дитина настільки раділа, що батько вирішив знову піти в сусідський город та взяти ще пару штук, а також там росли огірочки, якими теж любив смакувати його син! Довго не думаючи батько зірвав кілька штук.

Така ситуація продовжувалась близько місяця, аж поки одного разу син не захотів піти з батьком, оскільки йому було страшно залишатись дома одному. Батько, не витримавши плачу і вмовлянь маленького хлопчика, погодився взяти його з собою.

Настала ніч, місяць вийшов з-за хмар і добре освітив сусідський город. Коли ж чоловік тільки вирвав перший огірок, хлопчик злякано прошепотав:

— Тату, на нас хтось дивиться!

Читайте також Я зробила зауваження для сина, а він захищає свою дружину, а мені вже не зручно їй щось говорити, бо образиться. почне сваритися з моїм сином, а він зі мною.

Батько оглянувся по сторонах і відповів:

— Не переживай, тут нікого немає. Хто ж на нас може дивитись ?

— З неба на нас дивиться місяць, зорі та наша мама. Мені здається їй за нас дуже соромно зараз, адже вона постійно просить у Бога для нас тільки найкращого, а ми тут …. — хлопчик замовк.

Батька вразили слова сина та стало настільки соромно, що він чим швидше покинув город сусідів разом з хлопчиком.

Сусід, у якого батько крав картоплю та огірки, жив дуже заможно разом зі своєю жінкою. Але помічаючи, що на його город часто навідується крадій, взявши рушницю, він вирішив пристрелити крадія. Цього ж вечора, коли на городі були батько з сином, він вже навіть збирався стріляти у тінь, що копирсалася у його грядці, але раптом почув дитячий голос і одразу ж опустив рушницю, теж піднявши очі до неба, відчуваючи сором за свої дії. Він зрозумів, що це не правильно стріляти у людину, яка взяла всього пару картоплин з його городу.

В ту ж саму хвилину, в іншому будинку, сидів син і батько, дивлячись один на одного. Батько подумки по кругу перебирав слова сина і відчув стрімке бажання змінити їхнє життя на краще.Адже в першу чергу він подає поганий приклад свому сину. Безмежний потік почуттів краяв серце чоловіка.

Вранці у двері хтось постукав. На порозі стояв сусід, тримаючи в руках відро картоплі та огірків. Він запропонував чоловіку працювати у нього на городі та помагати з господарством, обіцяючи добре платити. Чоловік радо погодився, адже він завжди був роботящим і не хотів більше красти!

Згодом, через декілька днів, закінчивши роботу та отримавши гроші, до нього підійшов син та промовив:

— Тату, сьогодні за нас теж радіє і місяць і зорі на небі, але я знаю, що понад усе щаслива наша мама!

Ці слова випадково почув їх сусід, усміхнувшись, він теж споглядав на небо !