Перейти до вмісту

Задайте собі ці питання і ви зрозумієте чого насправді хочете від життя.

Все йде своєю чергою: сюжет звичний, ролі зрозумілі, кадр змінюється кадром. Але на якомусь етапі головний герой обов’язково запитає: «А що я хочу від життя? Моя це роль? Чи щасливий я насправді? Подібні питання можуть змінити все життя, а пошук відповідей подарувати неоцінених досвід. Почати можна прямо зараз, дізнавшись про 6 кроках, що ведуть до успіху. Але для початку бажано ознайомитися з симптомами невизначеного »стану.

Якщо ви ловите себе на думці, що варто було б зайнятися чимось іншим, хотіли б спробувати нове чи просто відчуваєте, що витрачаєте час не так, як варто було б, у цьому як мінімум треба розібратися. Не віддавайтеся розчаруванню — поставте собі ці  запитання. Вони допоможуть зрозуміти, чого ви насправді хочете (чи не хочете).

 

А де тут «Я»?
Турботливі батьки звикли «самі знати, що краще». Вони прагнуть вирішити всі проблемні питання за своїх дітей, захистити їх від «негативного впливу» зовнішнього світу або фінансових труднощів. Саме тому питання про вирішують не випускники, а їх досвідчені близькі. «Підеш на юриста», – каже знає батько. «Учитель – ось престижна і стабільна робота» – втручається бабуся. «Замінити мене в бухгалтерії, місце вже підігрітий», – включається мама.

Так і виходить, що талановитий художник, який зміг би стати в майбутньому висококласним дизайнером, піддається умовлянням дорослих. Він надходить на нелюбимий факультет, влаштовується на нецікаву роботу і проживає не своє життя. Але ж можна в будь-яку секунду. Головне – відкинути те, що нав’язане кимось зі сторони. Виникнення питань «Де в цьому всім справжній Я?» і «Що я хочу від життя?» є не тільки ознакою зрілості, а й мотивуючої до особистого зростання пігулкою.

«Що я роблю, коли розслабляюся на роботі?»
Що шукаєте в Мережі, на кого підписані в Instagram? Усе це допомагає зрозуміти, що вас дійсно цікавить. Якщо ви любите відео з кошенятами, можливо, це не підкаже, на кого перевчитися. Але це точно може стати у нагоді під час мозкового штурму, якщо ви вирішите все-таки проаналізувати, що вами рухає.

 

«Які блоги та книги я люблю читати?»
Те, що ви відкриваєте під час відпочинку, допоможе краще зрозуміти ваші справжні інтереси. Але саме матеріал, який захоплює вашу свідомість, може розкрити вподобання ще більше. Якщо ви, скажімо, фінансист, але зачитуєтеся кулінарними блогами, а друзі дарують вам книги про куховаріння, бо знають, що це потішить, — здається, ваші інтереси зрозумілі.

«Якби у мене була можливість на тиждень побути кимось, хто б це був?»
Люди, що викликають захоплення, явно вказують на те, ким людина хотіла б стати. На кого у світі дивитеся ви?

 

Читайте також: Успіх — це ще не крапка, невдача — це ще не кінець: єдине, що має значення, — це мужність продовжувати боротьбу. Притча про можливості.

«По що люди приходять до мене?»
Згадайте ситуації, коли ви допомагали іншим. Підтримайте ті частини своєї особистості, якими могли б таємно пишатися. Якщо організатором вечірок для друзів, що збирають божевільну кількість лайків у Instagram, постійно стаєте ви, може, варто сходити на курси з планування івентів.

Але перш ніж зробити це, придивіться, чи не занадто стресова ця діяльність. Успіх, перед яким ви дві доби не спите і ридаєте по п’ять разів на день, мабуть, того не вартий.

Погляд у майбутнє.
Багато молодих людей звикли жити сьогоднішнім днем, забуваючи запитати себе: «домогтися в житті?» А дарма. Адже саме цей діалог визначає курс руху, рівень роботи над собою і багато іншого. Щоб зрозуміти, в який бік направлятися, досить намалювати (не має значення усно або письмово) себе через 10, 20 і 30 років.

Якщо уява створила, наприклад, позитивний образ успішного лікаря на власній машині, то, швидше за все, потрібно намагатися отримати якісну освіту і хорошу практику. Але якщо силует лікаря здається нещасним, роздратованим або втомленим, то, може бути, шлях обраний помилково?

Людина з майбутнього просто зобов’язаний бути усміхненим і щасливим, в іншому випадку – все не має сенсу.

Зрозуміти, що я хочу робити і чим займатися можна методом проб і помилок. У світі є багато різноманітних способів, спробувавши щось кардинально нове. Можливо, шиття гаманців, зйомка документальних фільмів або ведення блогу стане ідеальним заняттям. А їли ні? Значить, набутий досвід покаже напрямок, в якому рухатися точно не треба. Адже розуміння, чого я не хочу, вміло відокремлює зерна від плевел.

Чому ми не досягаємо такого успіху, який би нас радував і надихав? Часто справа в тому, що ми прагнемо не до тієї, чого хочемо насправді, вибираємо цілі і плани, які нам диктують навколишній світ і інші люди, а не наші власні цінності, інтереси і бажання. У книзі «Переможи свій страх» Менді Холгейт призводить вправу, яке допоможе визначитися з істинними мріями, і стратегії, як почати слідувати своїм шляхом.

«Що для мене просто і весело?»
Те, чим ви хочете займатися у житті, необов’язково має змусити вас змінити роботу. Ви можете оцінити те, чим займаєтеся зараз, як «нормальне», а те, чим хотіли б, як «добре». У цьому сенсі варто говорити про те, щоб знайти спосіб додати у життя більше радості (і, можливо, трохи грошей). Тому улюблене хобі необов’язково має стає роботою.

Чи хочете ви «феррарі»?
Я часто запитую слухачів: «Хто в цьому залі хоче мати” феррарі “?» Як ви думаєте, яку відповідь я отримую? Ліс рук? Кілька голосів: «Так, давайте її сюди!»? Якої відповіді ви очікуєте?

У моїй практиці зазвичай руку піднімають один-два людини. І тоді я запитую цих нечисленних сміливців, які відважно помахують рукою біля вуха: «Якщо ви дійсно хочете” феррарі “, то чому так невпевнено в цьому зізнаєтеся? Чи не тягнете руку до стелі, що не стрибаєте на стільці, як в першому класі, коли знаєте відповідь і хочете, щоб учитель запитав саме вас? »

Річ у тім, коли ви дійсно хочете «феррарі», це справжня пристрасть – внутрішній стимул, який ви відчуваєте кожною клітинкою. Варто вам почути жадане назву або побачити фотографію автомобіля вашої мрії, і вас переповнюють збудження і цікавість.

Але жодного разу, коли я приводила цей приклад, я не бачила у нібито мріють про «феррарі» такого порушення, таку пристрасть, такого напруження почуттів, яке не дає всидіти на місці: «Я зараз лусну від любові з першого погляду, якщо мені не дозволять висловитися в цю ж наносекунду! »

Ось як виглядає справжня пристрасть. Вам потрібно зрозуміти, які ваші цілі і внутрішні стимули, і набути впевненості, щоб бути собою, не прикидаючись. Дізнайтеся, що змушує вас почувати таку повноту життя, що ви, ще не дочитавши цю фразу, помічаєте, як ваше серце б’ється швидше, губи розкриваються в усмішці і ви починаєте фантазувати про результати. Ось це пристрасть. Ось це мета. Але занадто часто ми приховуємо те, чого хочемо насправді, і то, ким є, заради оточуючих. І тому досягаємо тільки тих результатів, яких від нас хочуть інші.