Перейти до вмісту

Завжди тільки мрієте? Пропонуємо вам 7 кроків перетворити мрію на реальність.

Як бути тим, хто вже давно мріє про якусь діяльність, професію, соціальний статус чи кар’єру? Мріє, і не раз вже малював собі картину свого майбутнього, але конкретно не знає, як його досягти? Звичайно, і молоді люди, і зрілі, всі мріють про те, яким стане наше життя через деякий час. Мріяти корисно і чудово, адже тільки з мрії можна виділити мету в житті і йти до неї. Мрії надихають і стимулюють, змушують дивитися в майбутнє, не прив’язуючись до минулого. Але… самі по собі мрії і бажання цілями не стають. Тільки підкріплені рішучістю, ентузіазмом, пристрастю, тобто сильними емоціями, вони можуть претендувати на перетворення в мету, а іноді й в мету всього життя.
Перш за все, ви повинні чітко розділяти поняття “мрія і мета”. Мрія, зазвичай, досить абстрактна і узагальнена, мета ж прекрасна тим, що її, як правило, досягають. Мета – це бажання, заряджене емоцією. Щоб мрія стала метою, спробуйте виразити її більш конкретно – в подіях, поведінці, образах, і в поняттях, які можуть бути виміряні. Найкраще за все, звичайно, на папері. Але, передусім, ознайомтеся з деякими умовами перетворення мрії на мету:

Мрійте і дозвольте собі вийти із зони комфорту

Мріяти правда не шкідливо! Думаючи про свої здібності, ми часто обмежуємо самі себе. Не дивіться на своє прагнення, як на мрію, яка не може здійснитися, тому що… (ви ж самі знаєте, що вас зупиняє, так?). У мріях можливо все. Дозвольте собі їх, і з часом звикнете до цієї думки — вона перестане здаватися фантастичною.

Захищайте себе від наївності. Якщо у вас великий борг і ви сподіваєтесь у короткі терміні фантастичним чином добути гроші та розрахуватися, це навряд чи можливо. Будьте реалістичним оптимістом.

Запишіть свої наміри

Щоденник може виявитися дуже корисним. Міркуйте про те, чого хочете, особливо якщо це щось масштабне: будинок, особистий проєкт чи партнер. Записи у щоденнику будуть своєрідною звітністю для вас. Крім того, так ви постійно пам’ятатимете про справу. Спробуйте регулярно вести щоденник хоча б два місяці. Так він зможе виявити ефективність, а ви — оцінити його. Найімовірніше, ваша ідея обросте подробицями, ви зрозумієте, чого саме від неї хочете і як це отримати.

Не будьте надміру конкретними. Замість того, щоб ставити мету так: «Хочу вийти заміж за шкільну любов», поставте таку: «Хочу зустріти когось особливого та відкритого для повноцінних стосунків». Не думайте про те, щоб сформулювати «правильну» чи «ідеальну» мету. Ви зможете переформулювати, уточнювати й оновлювати її у процесі формування.

Заведіть ритуал, щоб залишатися «на зв’язку» з метою

Неважливо, як довго ви працюєте над метою — три дні, три місяці чи три роки. Регулярно перевіряйте результат. Уявіть свій шлях як корабельне плавання кілька сотень років тому. Ви капітан, що має регулярно звірятися з картою і показниками вимірювальних приладів, щоб не збитися з курсу. Заведіть звичку щотижня (чи щодня, залежно від масштабу заходу) підсумовувати зроблене та фіксувати, у якій точці маршруту перебуваєте. Добре влаштувати для цього цілий ритуал. Наприклад, сідати у крісло з чашкою чаю, відкладати телефон і малювати у блокноті схему чи записувати, що нового ви зробили за останній «звітний» період, що не вийшло і чого треба досягти наступного.

Не поспішати і не намагатися встигнути усе відразу, але також не втрачати інтересу. Налаштуйтеся на те, що для досягнення результату знадобиться час, і підтримуйте у собі прагнення. Той факт, що ви не досягли ефекту за місяць чи рік, не означає, що ви лише мрієте.

Читайте також: Дуже швидке і легке яблучне печиво.

Помічайте зміни

Ваша мета змінюватиметься у процесі розвитку. Можливо, від вашого початкового прагнення у ній залишиться зовсім мало. Це не означає, що ви захотіли чогось, чого не існує. Це еволюція. Помічайте її та звіряйтеся з собою. Якщо те, що виходить, вам, як і раніше, цікаво, ви хотіли б, щоб воно було у вашому житті, значить, усе гаразд.

Спостерігати за процесом і зберігати гнучкість.

Отримуйте задоволення від процесу реалізації

Мрії приємні тому, що дають готову картинку чогось привабливого, що хотілося б мати у житті. Реалізація завжди пов’язана з труднощами, сумнівами, а то й бажанням усе кинути й розчинитися у вечірньому горизонті. Думайте про мету як про процес, що складається з часу, зусиль, ваших почуттів. Звертайте на них увагу. Усвідомленість допоможе отримувати задоволення від роботи на прагнення, буде надавати сил і енергії. Мета далеко попереду — але ваша робота зовсім поруч, і вам дуже подобається нею займатися вже зараз.

Не боятися розчарувань. Прийміть їх як частину процесу, і впоратися буде легше. До того ж навіть у найскладніший період завжди можна знайти щось гідне вдячності, хай і дуже маленьке.

Ризикніть і не стійте на місці

Мрії приємні ще й тому, що безпечні. І саме це найчастіше відділяє їх від реальності: уникаючи ризику, ми так і не наважуємося почати рухатися до мети. Навіть коли мрієте, проговорюйте про себе зусилля, які можуть бути потрібні, щоб цього досягти. Шукайте способи для вирішення завдань і перевіряйте, чи дійсно вони для цього підходять.

Не стояти на місці. Яскрава мрія має перетворитися на масштабнішу мету. Масштабна мета — на кілька менших завдань, а вони — на невеликі кроки. Перекодуйте картинки зі своєї уяви на реальні дії.

А зараз складіть список можливих перешкод.

Тільки розділіть їх на дві категорії – ті, що довкола нас, і ті, що знаходяться в середині нас. Зазвичай молоді люди погоджуються з тим, що важче долати ті, які знаходяться в нас самих. Кожна людина (і не раз) намагалася втекти від труднощів і перешкод за допомогою відмовок типу: це не спрацює; якби я був старшим (чи молодшим); мені ніхто не допомагає; якби у мене були для цього кошти; дуже рано (чи надто пізно); я поки до цього не готовий; а що скажуть друзі (знайомі, родичі); ніхто не розуміє моїх труднощів; ніхто не оцінить моїх старань; немає на це часу, дуже багато інших справ; нічого не вийде все одно та інше. Потрібно визнати існування цих труднощів і навчитися їх переформульовувати в позитивні, чи перетворити у менші цілі, які доведеться вирішити дорогою до головної. Наприклад: “Це не спрацює” формулюємо інакше “Але ж у інших працює! Чим я гірше?” Чи “Я поки до цього не готовий” – тут чітко потрібно з’ясувати, в чому саме: “Знань не вистачає? Сили волі? Грошей?” Тоді вперед, за знаннями, працюємо над силою волі, заробляємо гроші. Ось таке виходить дерево цілей. Ну як? Не дуже страшно? Тоді можна стартувати.