Перейти до вмісту

Зеленський прокоментував смертні “вироки” для британців у “ДНР”: Європа має об’єднатися

Президент Володимир Зеленський вважає, що “вирок” до страти в ОРДО громадян Великобританії має спонукати країни Європи об’єднатися та діяти більш рішуче.

Про це він заявив у розмові зі студентами та професорами Universities of Oxford, Cambridge and London та інших провідних навчальних закладів Великобританії

Відповідаючи на запитання, чи має, на його думку, Великобританія після цього випадку діяти потужніше, Зеленський сказав, що ця країна та її прем’єр-міністр Борис Джонсон із самого початку потужно підтримують Україну.

“Мені здається, навпаки, це той випадок, який наголошує, що Європа і весь світ і ті країни-скептики, ті країни, умовні пацифісти у відносинах із РФ, які з ними постійно шукають, як знайти такий настрій у розмові, щоб не похитнути будь-які бізнес-відносини – це саме для таких країн дуже потужний та небезпечний сигнал, що Росія так діє по відношенню до будь-яких громадян будь-якої держави.

Мені здається, після таких випадків країни Європи мають об’єднатися та діяти потужно та засуджувати діями, а не словами”.

 

 

Читайте також: Kalush Orchestra врешті показали, хто купив кубок “Євробачення” за 900 тисяч доларів

 

 

Водночас Зеленський назвав великою трагедією порушення міжнародного права з боку РФ.

“Те, що було зроблено щодо громадян Великобританії – це трагічна звичка для цих людей (росіян – ред.). Вони так роблять абсолютно з усіма. Ніяких не може бути виправдань таким крокам та діям”, – підкреслив він.

Зазначимо:

9 червня російські державні ЗМІ повідомили, що двоє британських громадян, 28-річний Ейден Аслін і 48-річний Шон Піннер, постали перед “судом” на підконтрольній Росії території в Донецьку, де їх визнали винними у наймі та “вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення так званого конституційного ладу невизнаної псевдореспубліки “ДНР”, згідно з повідомленнями, вони були засуджені до страти разом з громадянином Марокко Сааудуном Брахімом.