Перейти до вмісту

Зуби мудрості: чому не у всіх людей вони ростуть, та чи потрібно через це хвилюватися

Для дорослої людини є нормою наявність 28-32 зубів. Майже у всіх людей є 4 зуби мудрості, які не беруть участь у процесі пережовування їжі, а є рудиментами. Зуби мудрості у людей починають рости у віці від 15 до 25 років. Також є люди, які не мають зубів мудрості.

Чому не у всіх є зуби мудрості?

На сьогоднішній день, ще немає єдиної офіційної версії вчених, чому не у всіх людей ростуть зуби мудрості. Палеонтолог Норін фон Крамон-Таубадель з Кентського університету прийшов до висновку, що вони ділилися на дві групи: мисливці і землероби. У перших виростали всі 4 зуби мудрості, а у других вони виростали частково або були відсутні. Багато вчених вважають, що відсутність зубів мудрості обумовлено генетичною мутацією. Вона з’явилася близько 400 тисяч років тому.

Читайте також: 4 ознаки у поведінці жінки, за якими можна зрозуміти, що вона жінка-тиран

Чи варто переживати, що зуби мудрості відсутні?

Існує декілька забобонів на їх рахунок. Багато людей вірять, що зуби мудрості виростають тільки в зрілому віці, але це не відповідає дійсності. Зазвичай, зуби виростають до 23 років. Якщо в більш зрілому віці починають прорізатися зуби мудрості, то це може свідчити про проблем зі здоров’ям людини. У такому випадку краще звернутися за консультацією до стоматолога.