Перейти до вмісту

10 типів токсичних особистостей, яких потрібно видалити зі свого кола.

Щодня ми маємо контакти з багатьма людьми: сусідами, колегами, родичами і приятелями. Хтось викликає у нас симпатію, з кимось же ми контактуємо тільки в разі потреби. Серед ваших знайомих напевно є такі, поруч з якими ви відчуваєте себе некомфортно

Ось ті 10 типів токсичних особистостей, яких потрібно видалити зі свого кола:

1. Ті, хто «висмоктує» ваш час

До них можна зарахувати членів сім’ї, друзів, колег, які крадуть наш час. Вони нічого не хочуть віддати взамін: скаржаться, марнословлять, вимагають надмірної уваги. Як тільки стає зрозуміло, що вони не бажають підтримувати вас, то, швидше за все, пора звести такі контакти нанівець. Але ж від родичів, наприклад, так просто не позбудешся? Можна застосувати стратегії типу: відключати смартфон в конкретний час або висловити прохання дзвонити виключно при необхідності.

2. Ті, хто систематично критикує вас

Критика корисна і потрібна. Але коли приходить розуміння, що хтось занадто часто нападає на вас, це вже тривожний сигнал. Якщо критика не конструктивна, можна запропонувати людині поговорити начистоту і розставити крапки над «і».

3.Песиміст
Він завжди впевнений у тому, що склянка наполовину порожня і примудряється в крихітній проблемі побачити грандіозний провал. Він не витрачає свій дорогоцінний час на те, щоб подумати, як змінити ситуацію на краще, схоже, він отримує задоволення від того, що “все погано”. Песиміст рано чи пізно заразить вас своїм негативним поглядом на життя, і ви почнете помічати недоліки навіть в найсприятливіших ситуаціях.

Так, іноді на нас звалюються проблеми, іноді в житті буває чорна смуга. Але якщо людина не бачить ніякого позитиву навколо і в собі самому, спілкуватися з ним шкідливо.

4.Пліткар
Спочатку він здається цілком нешкідливим, навіть корисним: ділиться з вами важливою і секретною інформацією про інших людей, причому вам може здаватися, що він довіряє її тільки вам. Але поступово до вас доходить: цей тип ніколи і ні про кого не говорить добре. Він розповідає, що колега завалив проект, що сусідка потайки краде газети з поштових скриньок, що подруга намагалася відбити вашого чоловіка. Пліткар повільно, але впевнено наповнює ваше життя негативом, і ось ви вже починаєте підозріло ставитися до колеги, сусідки, подруги. Навіть якщо ніяких вагомих підстав, крім слів пліткаря, у вас немає.

Читайте також:Найгірші чоловіки для жінок по знаку Зодіаку.

5. Ті, хто не володіє собою і харчується вашою енергією

У всіх трапляються складні періоди, але важливо вміти контролювати себе. У якісь моменти нам необхідно випустити пар, але чому ми повинні терпіти якісь нападки і спалахуи чужих негативних емоцій?

6. Ті, хто не в змозі дарувати співчуття

Навіщо спілкуватися з людиною, якщо вона не здатна проявити співчуття або чуйність, коли ми цього надзвичайно потребуємо? Можливо, людина – нарцис, егоїст або навіть соціопат. Від такого суб’єкта годі чекати підтримки, тепла і турботи.

7. Ті, хто бреше

Нечесна людина може заподіяти вам шкоди тим, що підведе у відповідальний момент, поставить вас в незручне становище або просто підірве вашу довіру. Такі особистості не годяться для дружби, адже щирість і чесність необхідні в будь-яких контактах.

8.Маніпулятор
Він прекрасно знає, чого він від вас хоче, і буде використовувати вас для своїх цілей. Йому наплювати на ваші переживання і почуття, хоча він прекрасно вміє користуватися ними в своїх інтересах. Здається, чим більше часу ви проводите разом, тим більше він підпорядковує вас своїй волі. Спілкуючись з ним занадто часто, ви ризикуєте перетворитися в його маріонетку.

Маніпуляції бувають найрізноманітнішими. Хтось вдає з себе жертву, хтось викликає у вас почуття провини або бажання довести, яка ви гарна. Маніпулятор прекрасно знає ваші слабкі і хворі точки і з задоволенням користується цими знаннями – собі на користь і вам на шкоду.

 

9. Ті, хто цілеспрямовано заподіює біль

Зробити боляче можна різними способами. Наприклад, принизити, образити, знецінити ваші успіхи. Є люди – «майстри» завдавати болю іншим. Таким чином вони приховують власну недосконалість, виявляють негативне ставлення і навіть отримують психологічне задоволення. Навіщо ж спілкуватися з подібними особистостями?

10. Ті, хто знаходяться в стані стресу

Стрес заразний. Ми сприймаємо чужу тривожність, негатив, погану енергетику. Тому важливо захистити себе від подібного впливу і зберегти нерви і здоров’я.