Перейти до вмісту

10 важливих та позитивних якостей особистості.

Якості або характеристики особистості — це особливості або елементи, які відрізняють живе або неживе істота. Вони кажуть нам про природу, стан, властивості та характеристики істоти і дозволяють нам визначити його чи дізнатися його особливості. Слово «якість» походить від латинського qualtas, яке відноситься до «властивості або атрибуту щодо чого-небудь». Людські якості бувають позитивними і негативними, але хотілося зупинитися на позитивних характеристиках особистості. Адже саме їх наявність визначає людину, як позитивну особистість. У матеріалах цієї статті ми поговоримо про те, які людські якості є важливі та позитивні.

1. Екстраверсія

Під екстраверсією розуміється товариськість, вміння сприймати те, що відбувається в позитивному ключі і в цілому здатність відчувати позитивні емоції. Люди, з високими показниками екстраверсії комфортно відчувають себе в соціумі і схильні більш позитивно ставиться до оточуючих. Екстраверсія допомагає людям частіше відчувати задоволеність собою і своєю роботою, бути більш комунікабельними і легкими в спілкуванні. Люди з низькими показниками екстраверсії зазвичай схильні відчувати негативні емоції, мають гірші комунікативні навички.

2.Безкорисливість
Риса характеру, коли людина робить добро без користі для себе. При цьому, його не мучить усвідомлення марності для себе затіяного заходи. Йому легко і радісно від того, що добре іншій людині, людям. Дитина ділиться своїми іграшками, приладдям, не замислюється про свої дії. Йому не потрібні ні подяку, ні компенсація. Він це робить тому, що іншій людині необхідна ця річ, а він зможе виручити.

3. Невротизм

На перший погляд може здатися, що невротизм – це негативна риса. Зазвичай під нею мають на увазі надмірне занепокоєння, а людей з вираженим невротизмом називають «невротиками». Але насправді, невротизм – це риса, яка в тій чи іншій мірі властива кожній людині. Здоровий невротизм дозволяє людині тверезо мислити, не приймати поспішних рішень, критично ставитися до себе і до оточуючих. Таке ставлення дозволяє людині не задовольнятися малим, а постійно розвиватися, долаючи труднощі і підкоряючи нові вершини. Люди з низькими невротизмом часто бувають більш життєрадісні, але плюс до цього і більш безтурботні, що не дозволяє їм домагатися великих успіхів.

4. Доброзичливість

Ця риса допомагає людині добре ладити з оточуючими. Доброзичливі люди приємні в спілкуванні, вміють конструктивно вирішувати проблеми і виходити з конфліктів. Люди, не схильні до доброзичливості, бувають конфліктними, з ними важко знайти спільну мову, і просто їх не дуже-то люблять в суспільстві – ні на роботі, ні в сім’ї.

Читайте також:Смачний і ситний картопляний пиріг із м’ясом.Рецепт.

5. Сумлінність

Ця якість визначає не тільки успішність в роботі, але і при міжособистісному спілкуванні. Сумлінність допомагає виконувати роботу на вищому рівні, що є вагомою причиною для подальшого підвищення і розвитку. А в особистому житті сумлінним людям довіряють, поважають і просто цінують. Крім цього сумлінно виконана робота дозволяє людині залишатися задоволеною собою і бути вірною своїм моральним переконанням.

6.Вірність
Відданість людини по відношенню до ідейних міркувань, одному. Уміння тримати дане слово. Якість характеру, притаманна сильним, самовпевненим особистостям. Ця довіра до іншої людини, що в будь-яких ситуаціях підтримає, оцінить ступінь щедрості і благодійності з боку вірного людини. Вірність до батьківщини допомогла перемогти солдатам вчасно війни. Це переконання в правоті своїх дій, спрямованих на захист і любов.

 

7. Відкритість досвіду

У цьому випадку мається на увазі те, наскільки людина відкрита до нових вражень, наскільки вона готова сприймати альтернативні точки зору і в цілому розширювати своє коло інтересів. Згідно зі статистикою, люди, відкриті для нового досвіду, рідше страждають депресіями і ведуть більш насичений спосіб життя. Вони не бояться знайомитися з новими людьми, шукати нову роботу і пробувати щось нове в різних сферах життя. Люди ж закриті зазвичай ходять завжди в одні і ті ж ресторани, їздять відпочивати завжди в одні і ті ж місця, дивляться фільми і читають книги лише одного жанру і при цьому категорично відмовляються що-небудь міняти. При таких умовах є великий ризик перетворити своє життя в рутину, що цілком може стати приводом для депресії і втрати сенсу існування.

8.Самокритичність
Якість особистості, коли людина здатна аналізувати власні вчинки, робити висновки. Уміння поглянути на себе з боку, оцінити вчинені дії, визнати помилки. Самокритична людина здатний викликати прихильність до себе оточуючих. Він рідко засуджує інших, тому що впевнений, що і сам не ідеальний. Може зрозуміти чужі проступки, помилки.
9.Скромність
Це риса характеру, яка є показником рівня вихованості. Впевненість в своїх діях, самодостатність, бажання не виділятися серед натовпу. Скромна людина вміє радіти успіхам інших, приховуючи свої перемоги. Помірність у всьому, спокій, врівноваженість.
10.Сміливість
Це вміння долати в собі страх і робити вчинки заради блага. Смілива людина повинен бути рішучим, наполегливим в досягненні мети. Тільки сміливі люди можуть правити державою, стати героями на війні, перемагати ворога. Знаючи про небезпеку, вони готові йти на ризик для початого справи.