Перейти до вмісту

4 причини, через які стосунки вигорають.

Зазвичай стосунки не закінчуються через якусь безпричинну сварку. Проте напруження, яке з часом лише збільшується, може призвести до вигорання. А згодом такі відносини врешті можуть закінчитися.

Вигорання відносин може статися тоді, коли хтось з партнерів робить все можливе, щоб стосунки працювали, але це нічого не дає. Так, через якийсь час це призведе до виснаження та розчарування.

Стосунки та партнер часто виглядають «островом спокою», який мав би захистити від цього, дати можливість перевести подих і відновитися.

Але тільки не в тому випадку, коли партнер токсичний. Стосунки з такою людиною і самі можуть змусити вигоріти.

Пропонуємо вам 4 причини, які можуть призвести до виснаження:

Партнер вас газлайтить
Газлайтинг — це підміна реальності. Він завжди працює разом з ізоляцією. Складна токсична людина ніколи не скаже прямо: «Я не хочу, щоб ти спілкувалася (спілкувався) з N». Вона буде підкопуватися з інших боків («N не дуже розумний, правда?»), брехати («N сказав [щось], що мене страшно зачепило») чи влаштовувати сцени щоразу, коли ви будете повертатися додому з зустрічі з N. З часом ви почнете пов’язувати це спілкування з поганим фіналом і відсторонитеся від нього. Коли ви опинитеся в ізоляції, газлайтер візьметься за вашу свідомість.

Підміна реальності приводить мозок до стану, коли він має усувати дисонанс між тим, що спостерігає в навколишньому світі, і картинкою, яку малює газлайтер. Це дуже виснажує і призводить до вигорання.

Читайте також:Притча про те, як Бог створював жінку. Жінка і справді дивна!

Партнер позбавляє вас сну
Аб’юзери часто сваряться перед сном або будять своїх жертв претензіями. Сон — це своєрідна батарея. Якщо його мало, день починається з неповним зарядом. Уявіть, як це — працювати в такому режимі та втрачати землю під ногами після кожної сварки. Замість того, щоб розслабитися перед сном, ви напружуєтеся в очікуванні чергової сутички, не можете спати через думки про це або вже передчуваєте черговий жахливий день, тому що точно не відпочинете.

Токсичні маніпулятори ускладнюють ситуацію тим, що вимагають постійного контакту і наполягають на тому, щоб партнер негайно приділив їм увагу. Виконання таких вимог на тлі необхідності займатися повсякденними справами, обтяжене недосипанням, прискорює вигорання.

Партнер перетворюється на привида
Токсичні люди провокують вигорання навіть після завершення стосунків. Навіть якщо з таким партнером домовитися про кордони (наприклад, мінімальний контакт чи його припинення), він буде їх порушувати, користуючись виправданнями на зразок: «Я сумував (сумувала) за тобою», або намагатися наблизитися. Такі люди змішують цю тактику з тим, щоб звинувачувати й соромити, перемикаючись між ролями рятівника («Я кажу це для твого ж блага!»), гонителя («Ти така наївна (такий наївний)», «Це все твоя вина») і жертви («Подивися, що ти зі мною зробила (зробив)!»). Звісно, у стосунках немає нікого святого, але токсичні люди завжди будуть тримати вас на гачку і спрямовувати у ваш бік агресію. З іншого боку, вони часто звинувачують себе за те, що бачать недоліки свого характеру і використовують свої навички саморефлексії.

Ви не боретеся за стосунки
Коли обоє закоханих відчувають вигорання в стосунках, вони припиняють за них боротися. Так, замість того, щоб намагатися врятувати відносини, пара може просто дозволити їм “йти за течією”, тобто просто скласти руки.

Психологи стверджують, що всі пари закінчують відносини по-різному, але це часто створює якесь “оніміння”, коли партнери просто не хочуть більше продовжувати.

Тож, якщо ваші відносини дійшли до вигорання, вам потрібно зробити крок назад і по-справжньому вирішити, чи готові ви боротися за свого партнера, чи вам пора його/її відпустити.

https://simya.24tv.ua/chotiri-oznaki-shho-vi-perezhivayete-vigorannya-stosunkah-novini-dnya_n1358332