Перейти до вмісту

4 типи друзів, які повинні бути у кожного з нас

Перші друзі у нас появляються ще у ранньому дитинстві. Це переважно діти друзів наших батьків, сусідські діти, однолітки з дитячого садка. З ними ми могли гратись у пісочниці, гуляти, дивитись мультфільми, грати футбол чи в ляльки.

Дитинство швидко проходить, ставши дорослими, ми починаємо ставити більше вимого до оточуючих. Ми хочемо, щоб близькі люди могли нас розрадити та підтримати в будь-якій ситуації. Для того, щоб рухатися вперед, нам потрібен виклик – і тоді поруч повинні бути ті, хто буде надихати нас на шлях у незвідане.

Психологи виділяють 4 потреби для стабільного особистісного розвитку:

  • гармонія
  • підтримка
  • виклик
  • натхнення

Якщо серед наших друзів є такі люди, які допомагають нам задовольнити ці потреби, – значить, нам пощастило. Якщо немає, тоді нам варто задуматись над цим і постаратись знайти їх.

Також читайте: Ванночки для краси та зміцнення нігтів в домашніх умовах: догляд та рецепти

4 типи друзів, які повинні бути в кожного з нас:

  • Друг-Гуру

Ви не зустрінете його в шумній компанії, де всі говорять на різні теми та перебивають один одного. З ним краще розмовляти в спокійній обстановці віч-на-віч, часто такі розмови наводять на глибокі роздуми. Ця людина завжди готова дати мудру пораду, спонукає нас розвиватися, замислюватися над фундаментальними питаннями: ким ми хочемо стати? Які перешколи на нашому шляху, щоб рухатися вперед? Що нас мотивує?

  • Друг-Напарник

Він завжди вам допоможе, навіть залишиться мити посуд після бурхливої вечірки, коли всі гості вже роз’їхалися. Коли потрібна допомога, номер його телефону спливає в голові першим. Його позитивний настрій, душевна стійкість і здатність знаходити прості та ясні рішення – відмінна протиотрута від рутини і самобичування.

  • Друг-Троль

Коли нам погано і шукаємо співчуття, він явно не той, хто нам потрібен. Майстер провокаційних питань і дошкульних зауважень, він часом буває нестерпний. Але у його безтактності є зворотний бік – здатність бачити жорстку правду за нагромадженнями порожніх слів. Завдяки йому, ми перестаємо жаліти себе і робити з мухи слона.

  • Друг-Натхненник

Завдяки такому другу, ваші їдеї, над якими ви б зудумувались тижнями, раптом виявляться реальністю за кілька днів (наприклад, навчитись грати на інструментах, створити власну групу, поїхати в антарктичну експедицію…).Тільки вчора ми обговорювали з ним, що непогано було б стрибнути з парашутом – а сьогодні вранці він уже сигналить біля будинку і пропонує поїхати в аеродром.