5 причин того, чому ті кого ми любимо завдають болю нам.

Любов, це те що робить людину щасливою, її людина може завжди дарувати навіть при найважчих обставинах життя. Про неї багато говорилося і у кожному молодіжному фільмі, чи історії, автори намагаються зачерпнути цю тему. Дуже часто любов’ю називають те, що нею ніколи не може бути, а саме егоїзм. Тому, дуже багато людей розчаровуються у любові, дуже багато шукають її там де ніколи її не можна знайти. Сучасний світ «завмирає» від її нестачі, хоч і намагається показати, що живе нею.

5 причин, чому люди завдають болю своїм рідним, тим, кого люблять.

1.Низька емпатія
Буває, що люди просто не відчувають співпереживання до інших: їм складно уявити себе на місці іншого і подивитися на ситуацію його очима. Тому так, вони й справді можуть не розуміти, що завдають болю. Скажімо, їм дійсно невтямки, що друга, який занедужав, може зачепити відсутність повідомлення або дзвінка. З хороших новин — у такому разі проблема у відсутності розуміння, а не в усвідомленому бажанні нашкодити.

Тож якщо людина захоче змінитися, над комунікацією можна буде попрацювати.

2.Нелюбов до себе
Коли люди не в захваті самі від себе, вони схильні проєктувати цю нелюбов на оточуючих. Ніби-то зриватись на інших через свої проблеми. Особливо якщо її коріння — з аб’юзивної поведінки, з якою вони зіткнулися в минулому. Тоді ці люди можуть завдавати болю тим, кого люблять, відтворюючи пережитий досвід. Ними може керувати бажання зробити погано комусь так само, як колись зробили їм. Якщо ви перебуваєте у стосунках із такою людиною — і хочете їх продовжити, — їй потрібна буде допомога в тому, щоб розібратися з цією частиною свого характеру. Допомогти вирішити їй цю проблеми. Можливо звернутись до психолога або знайти ще інший вихід.

3.Низька самооцінка
Якщо людина живе з низькою самооцінкою, вона може не розуміти, наскільки важливі й, у такому випадку, болючі його вчинки та слова. Припустімо, ви збираєте в гостях кількох друзів і знайомих, і один із них вважає за краще залишитися вдома, тому що думає, що ніхто і не помітить його відсутності. А ви особливо сильно сумували саме за ним — але він навіть не уявив би такого, тому що у нього низька самооцінка. В результаті ви зачеплені.

Читайте також:5 причин робити добрі справи. Щоб змінити світ – почніть з себе.

Тому не припускайте, що хтось просто так здогадується, наскільки він важливий для вас. Дайте йому це зрозуміти.

Ніколи не приймайте рішення а іншиї. Ви нікои не можете знати про що інша людина думає і що вона збирається зробити, а тим більше що вона хоче зробити. Поважайте в першу чергу себе і старайтесь завжди оцінювати себе правильно.

4.Вони роблять це навмисно
Часом ми ранимо людей випадково, але часом це роблять і спеціально. Наприклад, ваш партнер принижує вас — навіть жартома — перед іншими, щоб почуватися кращим на вашому тлі. Критикує, ображає, принижує досягнення — так, щоб відчувати себе домінуючим у цих стосунках. У такому разі завдавання болю може бути його стратегією, спрямованою на те, щоб послабити вас. Це не означає, що ця людина вас не любить. Ні. Тут справа у авторитеті, через ваше приниження їй здається, що вона підніметься в очах інших. Але насправді це не так. Якщо вміти правильно відповідати і не розстроюватись через це, тоді ситуація складеться так, що ще й так людина буде себе ніяково почувати.

5.Їм подобається завдавати болю
Зрозуміло, буває й таке. І такі звички теж беруть початок із дитинства — ймовірно, воно було аб’юзивним і складним. У такому разі завдавання болю іншим може бути способом відволіктися від власного болю, встановити якусь дивну справедливість, яка здається їм логічною і правильною. Якщо ви зіткнулися з такою людиною, важливо розуміти, що їй потрібна професійна допомога.

Любов не завжди означатиме приємні почуття. Тут можна пригадати лікаря, який робить операцію для нашого добра і чинить нам боляче. Так само і у нашому житті, люди можуть завдавати нам прикрість чи біль, задля загального і нашого добра, не шкодячи любові. Любов проходить тоді, коли гасне бажання добра цій особі, минає прагнення ощасливити її. Це наступає тоді, коли перестаємо дбати про «паливо» для «багаття» любові.