Перейти до вмісту

5 способів налагодити стосунки зі свекрухою

Претензії, образи, зневага … Деякі невістки настільки звикли не любити маму чоловіка і бабусю своїх дітей, що вже й не пам’ятають, звідки ростуть ноги у цієї взаємної ворожнечі. І неважливо, «хто перший почав» в кожній конкретній ситуації. Відповідаючи ненавистю на ненависть, не бажаючи компромісів, жінки в парі «свекруха-невістка» руйнують все на своєму шляху.

 

Але ж відносини в союзі «свекруха-невістка» бувають інакші – дружні, партнерські, сімейні.

Навіть, якщо зараз ви зі своєю свекрухою перебуваєте в стані війни, повірте, все можна виправити. Щоб сімейні зв’язки дарували радість, потрібно не так вже й багато.

 

 

1. Поважати іншого.

Відносини зі свекрухою – лакмусовий папірець рівня внутрішньої культури. Людина з внутрішньою культурою не допустить безкультур’я у сімейних відносинах. Сварки і образи починаються у тих, хто дозволяє собі забути про право іншого бути іншим, про повагу до особистості несхожого на вас людини.

 

2. Йти на компроміс.

«Дурні розлучаються, розумні шукають компроміс». Один тільки гордовитий вигляд свекрухи або кинута побіжно зарозуміла репліка невістки здатні розпалити незгасаючий конфлікт поколінь.

 

 

Але якщо бажання прожити щасливе сімейне життя у вас є, то без взаємних поступок не обійтися. Потрібно вчитися чути, прощати без подальших нагадувань про промах, вміти іноді промовчати, щоб не шкодувати згодом про сказане зопалу. Потрібно просто цінувати і поважати. І не тільки чоловіка, але і його маму.

 

 

3. Забути про ревнощі.

Безглуздо ревнувати свекруху до чоловіка. Це лише здається, що ви любите одну людину. Але ким би не був ваш чоловік – брутальним мачо або просто скромним, ви любите кожна свого.

Це для вас чоловік успішний бізнесмен або скромний офісний клерк, успішний доктор або талановитий електрослюсар, невизнаний поет або азартний автогонщик.

 

 

А для його мами він як і раніше залишається тим хлопчиком, чий дитячий запах і ніжні кучерики на потилиці вона пам’ятає досі.

 

 

Ваш чоловік завжди буде для неї «моїм синочком», якому важко з незвички тягти новенький ранець до школи. І вона має на це повне моральне право.

 

Читайте також:Розвиток жіночності

 

4. Радитися.

Психологи кажуть, хочеш привернути до себе людину – попроси у нього поради. З цим важко не погодитися.

Надаючи людині можливість стати у пригоді і проявити свою значущість, ви недвозначно даєте зрозуміти, що ви цінуєте його думку.

І навіть іноді прислухатися до досвіду свекрухи корисно.

На випадок непрошених рекомендацій є відомий рецепт: з радістю вислухай, погодься і зроби по-своєму. І людині приємно, і себе не зрадиш.

 

 

5. Спілкуватися.

Неважливо, де живе ваша свекруха – за тисячу кілометрів або на сусідній вулиці. Зателефонуйте їй, дізнайтеся, як пройшов день. Повірте, вона зрадіє! І її ставлення до вас обов’язково зміниться.