Перейти до вмісту

6 способів та 5 вправ, які допоможуть позбутись неуважності.

Повсякденна метушня і проблеми призводять до того, що ми забуваємо про дрібниці: винести сміття, подивитися цікавий фільм, купити хліб. Але часом трапляється так, що через неуважності трапляються більш серйозні речі, як зірвана ділова зустріч, забутий включену праску, пропущений день народження рідної людини.

Ми звикли все пояснювати поганою пам’яттю, проте неуважність з нею ніяк не пов’язані. Вся справа в тому, що людина не може сконцентруватися, зосередитися на тому, що він робить і що йому необхідно зробити.

Способи позбутись неуважності:1

1.Говоріть!

Під час Другої світової війни психологи радили американським льотчикам вголос вимовляти свої дії.

Якщо виконувати все «на автоматі», великий ризик щось пропустити. Тому, збираючись на роботу, коментуйте вголос все, що ви повинні зробити: вимкнула праску, погасила світло.

2.Співайте!

Мелодія і слова — будь-які, можна просто «-ля ля-ля». Гучність залежить від вашого бажання і ваших можливостей.

Умова одна: у мелодію час від часу вплітайте речитатив про конкретних виконаних діях: «Ля — ля ля, вимкнула газ,-ля ля-ля, взяла пропуск». Такий спосіб активізує пам’ять.

3.Плануйте!

Тайм-менеджмент, або наука управління часом, зараз дуже популярна. Візьміть собі за правило заздалегідь увечері приготувати все, що потрібно для завтрашнього ранку. Одяг погладити, взуття почистити, носовичок замінити на свіжий. Якщо плануєте взяти іншу сумочку, перекладіть туди пропуск, гаманець, косметичку. Вранці вам залишиться тільки обійти всі кімнати перед виходом з дому. На всяк випадок.

4.Ламайте стереотипи!

Якщо ви постійно забуваєте ключі від офісу або машини, спробуйте покласти їх в… своє взуття. Станете вранці взуватися –
знайдете.

Можна приклеїти до внутрішньої сторони вхідних дверей великий гачок яскравого кольору, куди повісити злощасні ключі. На двері холодильника прикріпіть плакат з нагадуванням про потрібні дії.

Читайте також:9 порад звільнитись від комплексів і стати “душею компанії”.

5.Будьте завбачливі!

Постарайтеся убезпечити себе по максимуму. Якщо ви боїтеся, що забудете вимкнути праску, гладьте все тільки ввечері. Якщо є страх, що не вимкнете плиту, попросіть слюсаря приладнати таймер, який відключав би все через півгодини.

6.Не лінуйтеся!

Перед тим як вийти з дому, обійдіть всі кімнати на предмет пошуку власних недоліків: обов’язково перевірте всі побутові електричні прилади, плиту, чи погасили ви світло, чи захопили ключі. І тільки після цього закривайте двері, для вірності посмикавши її кілька разів. І спокійно йдіть на роботу: ви нічого не забули.

Вправи, які допоможуть позбутись неуважності:

Вправа 1

Згадайте людину, яку бачите регулярно. Тепер опишіть її якомога детальніше: колір її очей, її одяг і взуття, згадайте – чи носить вона якісь аксесуари, якщо так, то які? При зустрічі звірте деталі. Ця вправа добре розвиває сприйняття.

Вправа 2

Щоб без проблем, уважно робити дві справи одночасно – потрібно взяти будь-який текст і читати його про себе, а вголос наспівувати щось типу «ла-ла-ла». Правда, за умови, що цей ритуал буде виконуватися щодня.

Вправа 3

Дивіться на будь-який рекламний плакат протягом 3-4 секунд, після чого закрийте очі і постарайтеся, як можна більш детально, описати все, що було там зображено. Такі тренування допомагають розвинути уважність до дрібних деталей.

Вправа 4

Сидячи на лавці в парку, поспостерігайте за оточуючими. Подивіться буквально на мить на якусь людину, потім відверніться і уявіть, куди вона йде, що робить. Потім поверніться і перевірте свої здогадки. В результаті постійних тренувань можна стати справжнім екстрасенсом – мозок навчиться сприймати велику кількість деталей і навіть прогнозувати недалеке майбутнє.

Вправа 5

Намалюйте на аркуші чорну точку будь-якого розміру. Потім покладіть лист перед собою і дивіться на точку хвилин 10. Дивлячись на точку, думайте тільки про неї, при появі сторонніх думок женіть їх геть, і повертайтеся до точки. Це заняття допомагає посилити концентрацію уваги.