Кожного дня ми хочемо різних речей від інших людей. З кимось у нас виходить легко знайти спільну мову, з кимось – ні. Ця стаття містить основні правила за якими ви зможете дійти згоди з будь-ким.
Трапляються такі ситуації, коли нам необхідно відстояти свою точку зору, що далеко не завжди вдається, якщо навички аргументації залишають бажати кращого. Але що робити, якщо всі наші аргументи, як би багато їх не було, не призводять до потрібного результату?
Що для цього потрібно робити? Давайте подивимося:
1. Поставте себе на місце опонента
Для початку навчіться ставити себе на місце свого опонента і максимально точно вгадувати його інтереси і смаки. Після декількох хвилин спілкування навіть з незнайомою людиною можна зрозуміти деякі її життєві цінності. Погодьтеся, відразу видно люди, для яких головне місце в житті займає сім’я, діти, освіта, кар’єрний ріст. Під час розмови необхідно використовувати такі моменти навіть в мінімальному обсязі. Наприклад, такими психологічними прийомами дуже часто користуються досвідчені продавці-консультанти. Діловій людині можуть запропонувати більш дорогий товар з безліччю додаткових функцій, аргументуючи це тим, що даний продукт заощадить їхній час, полегшить виконання безлічі завдань.
2. Суміщайте теми для розмови
Під час розмови з опонентом дуже важливо поєднати дві теми – ту, яка цікавить вас, і ту, яка хвилює співрозмовника. Подібний спосіб допомагає зблизитися з людиною, причому у вашій ситуації вона може стати своєрідним методом психологічного програмування.
Читайте також:6 способів розвинути почуття власної гідності.
3.Не варто занадто покладатися на вдачу. Якщо вам завжди не щастило в переговорах, ймовірність того, що все само собою почне виходити, невелика. Якщо ситуація не виникла несподівано, у вас є час підготуватися до майбутнього розмови.
Постарайтеся використовувати його по-максимуму і продумати аргументи, а так само контраргументи для роботи з ймовірними запереченнями. Візьміть блокнот і дайте відповідь на такі прості питання:
Що я хочу отримати в результаті переговорів.
Що захоче отримати інша сторона.
Що я готовий йому запропонувати.
Аргумент на користь мого рішення.
Що може відповісти на ваш аргумент співрозмовник.
повторюйте пункти 4-5 до досягнення угоди.
Можна навести короткий приклад такої підготовки:
Я хочу приходити на роботу не на 9.00, а на 10.00
Мій начальник хоче, щоб робота була зроблена вчасно і якісно.
Я запропоную зрушити мій графік на 1 годину і закінчувати роботу о 19.00.
За можливість працювати за персональним графіком я готовий взяти частину роботи колеги, що звільнився до часу виходу нового працівника.
Начальник може послатися на правила внутрішнього трудового розпорядку і сказати, що графік один для всіх.
продумайте інші аргументи і продовжуйте переговори.
На жаль, саме цей перший етап багато людей схильні недооцінювати. Але така підготовка в рази збільшує вашу впевненість у результаті і допомагає не розгубитися при потоці зустрічних заперечень. Інша справа, якщо у вас немає часу і діяти потрібно прямо зараз.
4. Залучайте в тему інших осіб
Під час викладу своїх думок постарайтеся залучити в тему третю особу. Наприклад, якщо ви продаєте який-небудь товар, то не варто розповідати про його переваги, які ви дізналися на власному досвіді. Набагато краще представити когось із знайомих або родичів, які вам розповідали про переваги продукту. В іншому випадку людина може вирішити, що ви їй просто нав’язуєте ту чи іншу продукцію.
5. Періодично переводіть тему на громадські інтереси
Відзначимо і ще один важливий момент. У процесі переконання співрозмовника постарайтеся періодично переводити тему на громадські інтереси. Найчастіше згадуйте про те, що ви висловлюєте думку, яку поділяють тисячі людей в світі, говоріть про популярність вашої діяльності або достоїнства пропонованого товару.
6. Контролюйте хід думок опонента
Ви повинні усіма можливими способами привернути співрозмовника до себе, навчитися розмовляти з ним на одній мові і контролювати хід його думок. Ніколи не закінчуйте розмову в кардинальній формі прощання – націльте опонента на тривале спілкування або співпрацю, обміняйтеся телефонами, адресами електронної пошти.
7.Будьте приємні. Ця рада багатьом може здатися несуттєвою. Але, якщо ви подивіться на ситуацію об’єктивно, обов’язково помітите, що саме вміння уникати сплеску негативних емоцій і доброзичливе ставлення допомагає донести до опонента свою точку зору. Не примусити людину погодитися з вами, а саме переконати, щоб він зробив це за власним бажанням.
8.Слухайте вашого опонента. Під час вашої бесіди більшу частину часу повинен говорити саме він. Таким чином, ви дізнаєтеся, чого саме хоче інша сторона. Тоді ви зможете запропонувати рішення, яке влаштує вас обох.