Перейти до вмісту

8 простих правил, як правильно навчитись стежити за своїми фінансами.

Важливо не тільки вміти заробляти гроші, а й ефективно ними користуватися. Навіть більше, вміння керувати грошима важливіше за вміння їх заробляти. Розказуємо, як правильно керувати своїми грошима, щоб уникнути фінансових складнощів і марних витрат. Застосовуючи ці правила, будь-яка людина може значно поліпшити своє матеріальне становище й стати фінансово незалежною.
Управління фінансами — це не забаганка, а потреба, яку диктує сучасне життя. Усе частіше люди стикаються із ситуацією, яка здається парадоксальною. Отримуючи гарну оплату праці, дехто вже за пару тижнів залишається практично без коштів. Отож, як цьому зарадити й навчитися ефективно керувати фінансами?

Чому важливо керувати своїми грошима
Спонтанні та безсистемні витрати неодмінно призводять до фінансової нестабільності. Люди, які вміють заробляти гроші, зазвичай вміють і правильно ними розпоряджатися. Ба більше, часто саме завдяки вмінню дати грошам раду вони і стають заможними. Хто-хто, а володарі мільйонних бізнесів і великі інвестори точно знають, що таке раціональне використання грошей – інакше вони б не стали тими, ким вони стали, й не змогли б ефективно примножувати свої статки. Чому б не взяти їх за взірець і не почати системно ставитися до власних фінансів?

1.Розглядайте свої заощадження як регулярні виплати
Визначте, скільки і як часто ви можете заощадити (щомісяця, раз на два тижні), і ставтеся до своїх заощаджень як до регулярного рахунку. Ви можете навіть автоматизувати щомісячні перекази на свій ощадний рахунок у банку.

2.Пам’ятайте про переваги планування
Планування – дуже цінний інструмент, без якого неможливий ані успішний бізнес, ані розумне користування грошима. Спланувати витрати досить легко – складніше дотримуватися плану. Спершу треба підрахувати, скільки грошей буде у вашому розпорядженні протягом місяця. Далі запишіть по пунктах, які статті витрат очікуються. Наприклад, це можуть бути їжа, одяг, транспорт, культурна програма, комунальні платежі тощо. Тут важливо нічого не забути. Можливо, вам треба буде віддати борг або купити нове взуття чи відвідати стоматолога. Розподіліть бюджет так, щоб вистачило на все і – в ідеалі – залишилася певна сума, аби відкласти. Якщо якась стаття потребує регулярних витрат, скажімо, їжа, то поділіть місячну суму на кількість днів, щоб знати, скільки приблизно коштів ви можете витрачати на провізію за одну добу.

Читайте також:Рецепт запеченої цвітної капусти із сиром. Смакота!

3.Зверніть увагу на дрібні витрати
За тією ж кредитною карткою, наприклад. Скільки ви платите за послуги банку та користування самою карткою? Вам точно потрібні всі послуги, які входять у більш дорогий пакет? Ті ж кроки можна зробити і з мобільним рахунком, і зі страхуванням — підберіть найбільш зручний і доступний для вас тарифний план.

4.Запитайте свого роботодавця про знижки
Деякі великі компанії пропонують співробітникам якісь додаткові штуки: наприклад, вони можуть оплачувати мобільні рахунки за ділові бесіди, надати вам абонемент у спортзал або оформити медичне страхування.

5.Інвестувати в майбутнє
Одна з ключових рис, яка вирізняє фінансово успішних людей – це те, що забезпечені люди обов’язково інвестують у майбутнє. Що значить інвестувати у майбутнє? Це вкладати час і гроші у проєкти, які не принесуть моментальної вигоди, проте сприятимуть вашому зростанню як особистості та спеціаліста. Це може бути навчання, проєкт зі створення додаткового джерела доходу, зрештою здоров’я. Адже від вашого самопочуття напряму залежить ваша ефективність і працездатність, причому не тільки у фізичному плані, а й у ментальному.

6.Почніть використовувати застосунки з кешбеком
Також спробуйте стежити за своїми бонусними картками в продуктових магазинах або магазинах із взуттям та одягом. Як правило, ми часто не використовуємо ці гроші, і вони «згорають». Так, там не такі великі суми, але ж приємно якось накупити купу їжі за бали на картці.

7.Навчіться поважати гроші
Часто ми ставимося до покупок не раціонально, а емоційно: купуємо те, що сподобалося, не усвідомлюючи, чи справді ця річ потрібна. Особливо такі імпульсивні вчинки ми робимо під впливом знижок і акцій. І дешеві непотрібні речі обходяться нам надто дорого, адже ми витрачаємо гроші даремно. Якщо вам притаманний емоційний шопінг, візьміть за правило щоразу питати себе: чи насправді мені потрібна ця річ? Купуючи одяг, одразу поставте перед собою конкретне завдання. Наприклад, якщо вам потрібний теплий светр на зиму, шукайте і купуйте саме його, а не легкий трикотаж чи сонцезахисні окуляри.

8.Слідуйте правилу «покупка за покупку»
Трохи складний прийом, але спробувати варто. За будь-який предмет, який ви купуєте, ви повинні будете продати щось. Скажімо, ви купуєте новий горщик для квітів, але натомість доведеться продати сукню, яку ви не носили вже 3 роки. Так ви будете більше роздумувати про кожну покупку, тому що не захочете позбутися від чого-небудь, і, найімовірніше, будете регулярно користуватися своїми речами.