Наш мозок не завжди йде нам назустріч. Допомагаючи вирішувати інтелектуальні завдання, запам’ятовувати щось, підтримувати гарний настрій. Іноді він може примушувати нас приймати свідомо неправильні рішення, розставляючи свої пастки. Саме про ці пастки і піде мова. Деякі з них учені не можуть пояснити до кінця, але усі вони дійсно мають місце бути. Після прочитання ви обережніше прийматимете рішення в деяких непростих ситуаціях. Ознайомтеся з іншими цікавими фактами про людський тель, які можуть змусити вас повірити в те, що наш організм — це одна велика таємниця.
1. Невиправдані очікування
Часта пастка – приписувати іншим людям наші погляди і судження, і очікувати від них реакції, властивої нам. Але з огляду на те, що кожна людина унікальна і має свої біологічні та психологічні особливості, таке очікування безглузде Але людина, яка раз і назавжди вирішила, «що таке добре, що таке погано», не може зрозуміти точку зору іншої, визнати, що є різні способи вирішення проблем.
Стикаючись з несподіваними вчинками інших людей, вона неминуче розчаровується, впадає депресію, відчуває злість або гнів. Людина відчуває роздратування і образу на саму себе, коли знаючи, як потрібно поступати, робить навпаки і відчуває себе невдахою. Єдине рішення цієї проблеми – частіше ставити себе на місце інших людей і приймати і інші точки зору.
2. Ілюзія знання
Багато хто впевнений, що сучасна наука (зараз або в майбутньому) може дати відповідь на будь-яке питання і отримати владу над чим завгодно: молодістю, здоров’ям, безсмертям. Але насправді, знати механізм процесу і керувати ним – це далеко не одне і те ж. Наприклад, медицина знає причини, за якими може виникнути ракове захворювання, знає, як відбувається його прогресування, але не може контролювати, уповільнити зростання пухлини, спрогнозувати одужання або смерть пацієнта.
Навіть сама просунута наука не може пояснити зраду близької людини, смерть від нещасного випадку або зміни погоди. Люди повинні навчитися тримати під контролем схильність втішатися за допомогою заспокійливого самообману.
3. Впевненість в раціональній логіці
Люди, які потрапляють в таку пастку, впевнені, що все на світі можна пояснити з позицій холодної логіки, за допомогою інтелекту управляти людською поведінкою і контролювати її. Але є безліч прикладів, що відкидають будь-які раціональні розрахунки. Наприклад, ніхто не може пояснити, чому до закоханого не відчувають взаємності, чому людина боїться темряви або літати в літаку і так далі. Рішення – вдаватися до логіки тільки в випадках, коли доречне раціональне рішення, але не в випадку, коли людьми керують почуття.
4. Я так відчуваю
Людині властиво будувати передбачення, які самореалізуються. Але також часто, її внутрішні переконання нічим не підтверджуються. Наприклад, людина відчуває закоханість і приписує партнеру власні почуття, які той зовсім не відчуває. І коли любов закінчилася, людина говорить, що партнер став «іншою людиною», а на ділі – вона вперше побачила його без емоцій. Щоб уникнути такої пастки, потрібно перевіряти свої почуття за допомогою фактів і управляти своїми емоціями.
Читайте також:Французький шоколадний фондан. Рецепт.
5. Віра в позитивне мислення
Все нав’язане і штучне схильне до саморуйнування. За допомогою навмисних позитивних думок неможливо побудувати щастя і благополуччя – це ілюзія, яка призводить до краху надії і розчарування. Позитивне мислення працює тільки в тих випадках, коли є об’єктивні результати: впевненість в силах або ресурсах, тоді і варто очікувати позитивного ефекту.
6. Неухильне дотримання затверджених правил
Така людина не адаптується до змін у навколишній реальності, що підриває саму основу для виживання виду. Люди не роботи, тому роблять нерозумні вчинки, схильні до пристрастей і бажань. Щоб не потрапляти в цю пастку, потрібно бути більш гнучким і взяти до уваги, що люди непослідовні за своєю природою.
7. Вплив почуттів
Люди схильні захищати і переоцінювати тих, кого вони люблять – дітей, партнерів, значимі цінності. Вони завжди знаходять пом’якшувальні обставини для своїх улюбленців і негативні – для суперників. Не слід ставати жертвою самообману, виносити судження, ґрунтуючись тільки на почуттях. Людей і речі слід ставити в такі умови, коли вони реально показують чого варті.
8.Феномен зміни рішень
Як би ми не старалися, ми все одно чутимемо думку оточення про наше життя, про наші рішення. З якоїсь невідомої причини будь-яке наше рішення може з високою вірогідністю змінитися на протилежне, якщо ми вислухаємо думку наших друзів, знайомих, родичів.
Згадайте, скільки разів у своєму житті ви починали сумніватися в правильності того або іншого рішення тільки тому, що ваші батьки сказали вам зробити по-іншому. Цей феномен не пояснити ніяк, але він дійсно працює.
9.Бажання здаватися краще, ніж ми є
Практично кожен стикався з ситуацією, коли негативні події хотілося зв’язати з неправильними діями суспільства, країни, сім’ї, колективу на роботі, а хороші зробити своєю особистою заслугою.
Так відбувається практично завжди. Наш мозок намагається перекласти відповідальність за програш на оточенні, а усі лаври за перемогу присудити собі. Бажання бачити себе тільки з кращого боку завжди супроводить кожного з нас, але далеко не усі можуть це усвідомлювати і коригувати сприйняття своїх успіхів і аналіз можливих помилок.