Перейти до вмісту

Анні не давала спокою інформація про Марію та її нову, придбану квартиру.

 

Як, заробила на квартиру за 3 роки? Я вже тут 15 років в Італії – але квартири ще немаю –  не давала спокою Анні та інформація, яку почула про Марію.

Важко на чужині. Та й вік вже не той. Наймолодшій, Галині – 49 років. А Анні незабаром виповниться 70. Скоро вже і їй треба буде допомога. Та вона не здається – намагається з усіх сил триматися, постійно жартує, розповідає різні цікаві історії новеньким, вчить їх як вижити в Італії, бо багато чого надивилася на чужині.

Інформація про те, що Марія купила квартиру не давала їй спокою. “А це точно? Інформація перевірена? Бо щось мені не віриться. Мої діти кажуть, що це – неможливо.”

«Анно, чого ж ви так говорите? Я думаю, цілком можливо», – заперечувала Галина. Вона добре знала Марію, бо були з нею з одного села.

Марія – порядна жінка. Життя у неї з чоловіком не склалося, зате дітей має добрих. Три донечки. Правда, дорослі уже.

Знаєте, чому змогла за такий короткий термін заробити на квартиру? Бо вони не брали її грошей. Самі заробляють на Україні. Може, і небагато заробляють, зате стабільно. То ж не тратили мамині гроші на дурниці.

Читайте також: Речі, які треба говорити чоловіку, за для того щоб мати щасливу сім”ю.

А Ви, Анно, не ображайтеся. Вашим синам вже по 40 років, а вони ще ніде не працювали. Та ще й невісток вам таких самих привели. От і сидять у вас на шиї усі, разом з внуками. Ви їм усе пересилаєте. А Ви подумали, що з ними буде, як Ви на Україну повернетесь? Хто вас усіх буде годувати?».

Анну слова Галини глибоко вразили. Вона і не думала над цим. Просто працювала, все дітям віддавала, раділа, що може допомогти. І не зчулася, як її діти давно виросли, адже залишала вона їх на Україні 20-річними юнаками.
І справа не втому, що Марія купила квартиру, ні, справа в тому, що вона зрозуміла, що Галина має рацію, і що життя пішло якось трохи не так. І різниця справді є – допомагати дітям чи повністю їх утримувати.

Задумалася і над тим, якою буде її старість на Україні.