Перейти до вмісту

Багато залишається відходів? 7 способів, як зменшити кількість харчових відходів.

Близько 1/3 їжі, яку купують люди, відправляється на звалище. Ці харчові відходи становлять чималу проблему для навколишнього середовища, особливо в густонаселених містах. Ось 7 способів, які допоможуть уникнути такої марної трати грошей та ресурсів.

Харчова промисловість відіграє важливу роль у повсякденному житті людини. Однак вона ж є однією із причин глобального потепління і збезлісення: під час виробництва продуктів відбувається вирубка дерев, а також використовується більша частина ресурсів прісної води.

Хочете жити у кращому світі? Почніть із себе! Можливо, ви навіть не підозрюєте, як багато їжі викидаєте. Наведені нижче поради допоможуть використовувати продукти з максимальною користю.

Як зменшити кількість харчових відходів:

Купуйте тільки те, що вам потрібно
Банально, але задумайтеся, як часто ви берете продукт у магазині, не знаючи напевно, чи будете ви його їсти або до якої страви додасте. Немає впевненості — краще відмовтеся від цієї покупки.

А якщо продукт усе ж опинився в холодильнику, але не знайшов застосування, дайте йому друге життя — заморозьте або законсервуйте.

Використовуйте продукт повністю
Якщо для приготування страви вам потрібен не весь продукт, а його частина — м’якоть, сік або цедра, — не викидайте його залишок. Навіть стебла від овочів, які часто викидаються, можна смачно приготувати.

Читайте також:Завжди тільки мрієте? Пропонуємо вам 7 кроків перетворити мрію на реальність.

Перевірте холодильник

Оптимальна температура у холодильнику повинна бути близько 4 ○С. Якщо вона вища — їжа буде швидше псуватися. Щоб зберегти свіжість зелені, овочів та фруктів, дотримуйтесь простих вказівок щодо їхнього зберігання. Можна також використовувати різні сучасні засоби, наприклад «розумні» контейнери або винаходи, що уповільнюють виділення етилену (газу, через який фрукти і овочі швидше дозрівають, стають м’якими і гниють).

Крім того, варто дотримуватися правил зберігання продуктів — відокремлювати сирі від готових, а також складати в мішечки або папір. Ту ж зелень краще обгорнути, щоб волога, яка йде від неї, вбиралася .

Слідкуйте за терміном придатності
Контролювати термін придатності продукту важливо, щоб встигнути його приготувати, перш ніж він зіпсується. Водночас краще покладатися не тільки на дату, але й на стан продукту. Дослідження показали, що більшість людей викидають продукти ще до того, як вони псуються, тільки тому, що термін придатності на упаковці закінчується.

Контролюйте розміри порцій
Дуже часто, прийшовши в магазин голодними, ми можемо переоцінити свої сили та купити зайвого. Бути уважним до того, скільки ви їсте — це спосіб і зменшити кількість харчових відходів, і поліпшити своє здоров’я.

Компостуйте

Якщо, незважаючи на всі зусилля, у вас залишаються харчові відходи, використовуйте їх із розумом. За допомогою домашнього компостування їх можна перетворити на родючий ґрунт для саду.

Таким чином, усі харчові відходи зовсім не є відходами, якщо ми знаємо, як їх правильно використовувати.