Перейти до вмісту

Баштанні корисні але в міру

Сезон баштанних культур: вони можуть бути як корисними, так і шкідливими, це залежить від їхньої свіжості, того, де ви придбали смаколики, скільки їх з’їли і з якими іншими продуктами поєднали.

Користь кавуна обумовлена високим вмістом у його м’якоті вітамінів С і РР, групи В, каротину, фолієвої кислоти. Корисними складовими цієї ягоди є кліт­ковина, вуглеводи та мінеральні речови­ни. Вживання кавуна допомагає боротися з надмірною масою тіла — кавун має сечо­гінні властивості, завдяки яким вага стає на 1−2 кілограма меншою внаслідок виведення зайвої рідини з організму.Кавун чудово втамовує голод. Маючи низьку калорійність — лише 38 ккал у 100 грамах м’якоті, — він швидко заповнює шлу­нок.

Не менш корисною є диня. Вітамінів у ній набага­то більше, ніж у кавуні, а за­ліза у 18 разів більше, ніж в молоці. І хоч диня солодка, проте цукру в ній небагато, зате є величезна кількість корисних мікроелементів: вона багата бетакароти­ном, який сприяє росту й розвитку клітин, а також виробленню колагену, не­обхідного для підтримки тонусу шкіри. Цей білок ще й забезпечує пружність та еластичність тканин хрящів, суглобів, кісток і слизових. Завдяки цим речовинам диню можна назвати засо­бом, що захищає від перед­часного старіння.

У дині містяться калій, магній, кальцій, мідь, залі­зо, цинк, марганець. Вміст каротиноїдів може захисти­ти від раку легенів та раку молочної залози, а також знизити ризик інфаркту та інсульту. Вітамін А, який є в дині, важливий для здоров’я зубів, слизових оболонок, покращує зір. Диня — при­родний енергетик, тому її можна вживати для схуд­нення у поєднанні з інтен­сивними тренуваннями.

Диню слід споживати окремо від іншої їжі, краще за все у проміжках, як пере­кус, і в жодному разі не на голодний шлунок, — тільки тоді вона принесе користь. Головне, не вживати за раз більш ніж 300 грамів дині.

Попри корисність ба­штанних, є й низка проти­показань. Ускладнення від споживання цих дарів літа можуть виникнути у людей з ендокринними порушеннями,  з розладами  кишково-шлункового тракту , сечокам’яної хвороби. Не рекомендується їсти диню вагітним жінкам і матерям, діти яких на груд­ному вигодовуванні. Серед «недругів» дині — кисломо­лочні продукти, холодна вода, молоко і алкоголь.

Читайте також:Осіння відпустка нічим не гірша літньої

Щодо кавуна: щоб уник­нути серйозних наслідків, не варто пропонувати бага­то кавуна дітям. У 2−3 роки дитині цілком достатньо 80−100 г цієї ягоди, а дітям 3−6 років 100−150 г. Для здорової людини нормою вважаєть­ся до 0,5 кг кавуна на день.

І ще, щоб бути впевненим у якості, ку­пуйте їх в офіційних місцях продажу і аж ніяк не на сти­хійних ринках.