Перейти до вмісту

Бджіл навчили визначати коронавірус.

Науковці Вагенінгенського університету в Нідерландах навчили бджіл визначати заражених коронавірусом SARS-CoV-2 за запахом.

Як розповіли у прес-службі навчального закладу, в дослідженні брали участь 150 бджіл. Науковці тренували комах, даючи їм ласощі – розчин води з цукром – щоразу, коли ті відчували запах інфікованих зразків. Тоді бджоли розгортали язичок та збирали солодку воду.

Зрештою, завдяки своїй природній чутливості комахи почали ідентифікувати заражені зразки за лічені секунди та розгортати язичок біля них уже без винагороди.

“Коронавірус, як і інші хвороби, викликає метаболічні зміни в організмі, через що з’являється запах. Бджіл можна за лічені хвилини навчити розпізнавати запах зразків, заражених SARS-CoV-2”, – пояснили науковці.Вони вважають, що така технологія може бути ефективною для діагностики людей у бідних країнах.

Читайте також: На, що слід звертати увагу при покупці вживаного автомобіля.

Наступним кроком, як вважають вчені, є робота над масштабністю цього підходу. Бджоли доступні у всьому світі, тому єдине, що потрібно людям, – це машина, щоб мати змогу навчати бджіл. Компанія InsectSense вже розробила прототипи машини, яка може автоматично тренувати кілька бджіл одночасно, та біосенсора, який використовує навчених бджіл для діагностики.