Перейти до вмісту

Cекрети сімейної злагоди

Не дозволяйте фінансовим проблемам пригнічувати вас.
Від того, як ми дивимося на проблему нестачі грошей, великою мірою залежить якість нашого сімейного життя. Це дуже спокусливо – жалітися на те, як мало в сім’ї грошей. Чи не краще піти й дістати задоволення від тих грошей, які є?

Ми мріємо про велику квартиру чи якусь надзвичайну відпустку і геть-чисто забуваємо про ті радощі, які могли б дозволити собі просто зараз. Тож подумайте про те, чи ви страждатимете від неможливого, чи радітимете сьогоденню.

Читайте також Багатозадачний режим потребує певного перегляду свого способу життя

Це зовсім не означає, що не потрібно прагнути більшого й кращого. Але поки ви просуваєтеся до здійснення мрії, не забувайте знаходити максимум задоволення у тому, що маєте сьогодні.

Цінуйте батьків своєї половинки.
Для багатьох подружніх пар батьки є джерелом роздратування, якщо не сказати більше. Перш ніж саркастично зауважити: “Тепер я розумію, звідкіля у моєї дружини така вдача”, подумайте про те, що й протилежне також справедливо.

Якщо ви звинувачуєте батьків дружини в її недоліках, не забудьте подякувати їм і за її достоїнства. Окрім того, якщо у вас є діти, не варто забувати, що на генетичному рівні вони немало взяли у батьків вашої половинки. Без їхнього внеску ваші діти вийшли б іншими.

Звісно, у батьків чоловіка чи дружини бувають недоліки. Одначе який у вас є вибір? Краще зосередьтеся на вдячності до них – і ваші стосунки з батьками чоловіка значно покращаться.

Навчіться слухати.
Якби довелося вибирати одну-єдину рекомендацію, покликану допомогти розв’язати всі сімейні проблеми, напевне, потрібно зупинитися на тій, яка пропонує кожному навчитися слухати. І найперше це стосується чоловіків. Чоловікам дуже важко зрозуміти той факт, що слухати – це дія, в якій ключ до розв’язання проблеми.

Щоб подолати цю перепону, потрібно найперше зрозуміти, наскільки для вашого партнера є цінною ваша увага до його слів. Коли нас хтось щиро та зацікавлено слухає, ми почуваємося коханими. І навпаки…

Намагайтеся прислухатися до себе саме в той момент, коли збираєтеся перебити співрозмовника. Або ж наберіться терпіння і просто подумки втечіть кудись якнайдалі. Хай партнер виговориться до кінця. Зате невдовзі ви будете приємно здивовані тим, як легко розв’язуються давні проблеми.

Дякуйте частіше.
Як часто ви щиро дякуєте своїй дружині за ту важку хатню роботу, що її вона виконує щодня?

Ваша дружина – це ваш партнер. В ідеалі ви повинні ставитися до свого партнера як до найкращого друга.

Звісно, дружина та друзі – це поняття трохи різні, але динаміка поведінки з ними – подібна. Приміром, якщо ваш друг прийде до вас додому, прибере хату, приготує вам обід – якою буде ваша реакція? То чому ж ваша дружина, роблячи те саме, не заслуговує на вашу подяку? Ваше звичайне щире “спасибі” за її щоденну працю здатне перевернути ваше сімейне життя.

Ніколи, за жодних обставин, не сприймайте свого партнера по життю як належне.
Ніщо не дарує людям більшого щастя, як усвідомлення того, що тебе цінують та поважають. Згадайте про те, які чудові почуття ви переживали, вперше побачивши свою майбутню половинку.

І головним фактором, що визначав це чарівне відчуття, було те, що ви цінували одне одного. Ви висловлювали подяку за кожне слово, кожен комплімент, сувенір, знак уваги. І вам ніколи не спадало на думку ставитися до свого обранця