Перейти до вмісту

Часник і його корисні властивості

На основі часнику роблять багато медичних препаратів, а також рекомендують вживати цей продукт сирим, особливо взимку. Одним з найбільш чудодійних природних ліків є часник.

Природний антисептик.

Часник має численні антибактеріальні властивості. Секретний компонент часнику – алліцин, який є природним антибіотиком і найкращою зброєю проти бактерій, грибків і черв’яків.

Проти вірусів.

Найкращим природнім засобом від вірусів- є часник, що особливо важливо в холодну пору року. Часник врятує від застуди, грипу, герпесу. Споживання цього продукту сприяє зміцненню імунітету.

Читайте також: Чому у парі повинні бути ці фінансові правила?

Для травлення.

Часник рекомендовано їсти взимку ще й тому, що він допомагає шлунку переварити важку їжу, а також виводить з організму холестерин.

Для судин.

Плюс до всього часник корисний і для кровоносної системи, оскільки сприяє тому, що кров стає рідшою. Завдяки цьому знижується ймовірність утворення тромбів, які закупорюють судини.

Проти раку.

Медики називають часник ще й ефективним профілактичним засобом проти раку. Активні речовини цього продукту пригнічують вільні радикали, які, як показують численні дослідження, і сприяють виникненню пухлин.
Незважаючи на всю користь, часник, все ж, не варто їсти людям, які страждають деякими захворюваннями: виразка шлунка, гастрит, ожиріння.
Рекомендується не вживати часник за кілька днів до операції, не потрібно їсти часник, якщо у вас є проблеми зі щитовидною залозою і ви приймаєте ліки, люди з діабетом повинні бути обережні з часником, в невеликих кількостях можна вживати під час вагітності та годування груддю.