Перейти до вмісту

Часто через життєву рутину ми забуваємо допомагати один одному. Повчальна притча, яка розповідає, що нам не просто так посилають людей, яким потрібна саме ваша допомога.

Колись жив один чоловік, який хотів влаштуватися на престижну роботу, завести щасливу сім’ю і стати знаменитим.

Поспішав він якось на співбесіду, вже спізнювався, біжить по вулиці і перед ним падає людина. Думки допомогти людині і не було, адже, тоді він би спізнитися на співбесіду, яка ось-ось мало розпочатися. Тим більше, падають в основному п’яні люди або наркомани, а навіщо їм допомагати? Подумав  чоловік і побіг далі у своїх справах. На роботі він пройшов співбесіду, але його не взяли.

Друга історія була така. Чоловік якось в літній вечір гуляв по вулиці і бачив, як вуличні артисти грали сценку. Вона була дуже цікава і чоловік зупинився, і слухав їх весь виступ. Спектакль йому дуже сподобався, всі глядачі бурхливо аплодували, а по закінченню сценки до нашого чоловіка підійшла жінка. Вона зіграла там одну з головних ролей. Вона запитала: “Чоловіче, а як Вам наш спектакль, сподобався?” На що наш герой хмикнув, розвернувся і пішов додому.

Потім через деякий час наш головний герой поспішав додому після Дня народження свого товариша. День був дощовий, хотілося швидше прийти додому і лягти спати. Тут він бачить, що якась жінка плакала біля під’їзду, сидячи на лавочці. Вона підняла голову і попросила допомоги у нього. У жінки були проблеми в особистому житті, їй не було кому розповісти про них і їй просто хотілося, щоб її хтось вислухав. Але чоловік не любив слухати чиїсь проблеми, до того ж погода була поганою і він дуже хотів спати.

Читайте також:Гречаники без м’яса. Пісна страва.

Загалом, життя у нашого головного героя пройшло без виконання його заповітних бажань. Коли він помер, то він звернувся до свого Ангела-Хранителя і сказав:

– Так, життя у мене, звичайно, було не дуже. Мої заповітні мрії не справдилися…

– Так, все залежало тільки від тебе, я посилав знаки. Тобі просто потрібно було проявити милосердя і допомогти людям. – відповів Ангел-Хранитель.

– Не зрозумів, в сенсі? – в подиві був чоловік.

– Коли ти поспішав на співбесіду, перед тобою впав чоловік, якби ти йому допоміг встати, то тебе чекала б престижна кар’єра. Цей чоловік був директором однієї великої компанії. Коли ти дивився виставу вуличних акторів, то жінка-актриса, яка запитала твою думку про виставу, була насправді самотня і ти міг з нею створити щасливу сім’ю. Ну, а та жінка, яка плакала біля під’їзду – це була знаменита письменниця, якби їй допоміг і вислухав, вона написала б тоді книгу, в якій зробила б тебе відомим! Тобі потрібно було просто допомагати людям, коли вони в цьому так потребували, але, друже мій, ти цього не помітив.

Мораль:
Допомагай людям і звертай увагу на ті знаки, які посилає Всевишній, адже він допомагає тобі здійснити мрії! Все що нам дається в житті – це не просто так. Варто тільки замислитись і зрозуміти це, як ви будете дивитись на своє життя іншими очима. В кожного є свої проблеми і в той же час ми так потребуємо чиєїсь допомоги, але помічаємо, як люди стають байдужими один до одного і їм уже не хочеться бути милосердними, добрими і допомогти. Одним словом стають егоїстами, які думають тільки про себе і не мають співчуття до інших. Щоб не попастись  і нам в таку пастку, варто тільки  поглянути навкруг і зрозуміти, що людей, які потребують допомоги дуже багато і мож саме ти можеш їм допомогти.