Перейти до вмісту

Чому ми не хочемо дослухатись до близьких, а чуємо сторонню людину.

Психологи кажуть, що у більшості людей існує несвідома звичка абстрагуватися від слів, які говорять їхні близькі люди. Але чому так відбувається?

Чим більше ми зближуємося з людиною, тим менше у нас шансів уважно її слухати. Це називається упередженим ставленням до близькості. Мінус у тому, що з часом це може викликати напругу у стосунках і навіть призвести до розриву.

Вся річ у тім, що настає момент, коли вам здається, що ви знаєте людину досить добре, і ви думаєте, що можете передбачити, що вона скаже. Як, наприклад, коли ви довго їздите за певним маршрутом і більше не помічаєте покажчики та пейзажі. Вам уже все звичне. Здається, не має нічого, що моєже вас здивувати. А чи насправді це так? Звісно ж ні. Навіть те, що небо не завжди однакове, дерева теж вміють рухатись. Якщо природа змінюється, то що можна сказати про людину.

Читайте також:Полюбляєте корисні смаколики? Приготування арахісової пасти власноруч.

Ви, зрозуміло, не можете напевно знати, що скаже і зробить навіть найближча вам людина. Люди завжди змінюються. Щоденні взаємодії та дії формують нас безперервно, тому ніхто з нас не той, яким був минулого місяця, минулого тижня або навіть учора.

Як приклад наводимо історію однієї жінки, яка була шокована, коли її близнюк вирішив переїхати в інше місто. Попри те, що вони 33 роки були нерозлучними, Калін не могла передбачити цього рішення. Або ж коли Ніколас Еплі, професор поведінкових наук, подарував своїй дружині враження на день народження: погодувати дельфінів. Вона обожнювала дельфінів, і він був упевнений, що це буде відмінний подарунок, але насправді його дружина була вагітна і її вивертало від думки, що їй доведеться тримати в руках мертву рибу. Ніхто і ніколи не може знати, як інша людина поведеться в тій чи іншій ситуації. Ми всі живі люди і наші думки змінюються кожного дня, в когось в кращу сторону, в когось в гіршу.

Ми все розвиваємо стереотипи про людей, яких ми добре знаємо, і ці стереотипи змушують нас припускатися помилок.

Британський антрополог і еволюційний психолог Робін Данбар говорить, що основний спосіб підтримувати близькі стосунки — це повсякденні розмови. Це означає запитувати: «Як справи?» — і насправді слухати відповідь.