Перейти до вмісту

Чому нас завжди мучить відчуття голоду? Як це виправити?

Голод – це природний сигнал тіла, що йому потрібно більше їжі. Коли ви голодні, ваш шлунок може “бурчати”, ви можете відчувати головний біль, роздратування або нездатність концентруватися.

Для більшості людей потрібно кілька годин, щоб знову зголодніти після прийому їжі. Але є ті, хто відчувають голод постійно. Причин може бути декілька, зокрема і те, що ви погано харчуєтесь і недоїдаєте. Більшість людей побоюються відчуття голоду, але це просто сигнал, що ваше тіло перетравило попередню порцію їжі і готове до вживання наступної. А іноді відчуття голоду одразу після їжі може бути спричинене спрагою.

Дієтолог Пуджа Махія каже, що якщо ви ніколи не відчуваєте голоду, причиною може виявитись переїдання. Звісно, якщо ви їсте часто, але невеликими порціями, ви теж не відчуватимете голоду, та це можливо тільки при чіткому контролі споживання калорій. Переїдання може призвести до набору ваги, а споживання маленьких порцій через рівні проміжки часу – ні.

З іншого боку, якщо ви відчуваєте постійний голод, причиною може бути неправильне харчування та недоїдання.

Також причоною може бути недостоток сну.

Достатня кількість сну дуже важлива для вашого здоров’я.

Крім того, сон може контролювати ваш апетит, оскільки впливає на утворення гормону ґреліну, який стимулює відчуття голоду.

Нестача сну призводить до підвищення рівня цього гормону, тому якщо ви погано спите, ймовірно, у вас буде підвищений апетит.

Сон також допомагає забезпечити достатній рівень лептину, гормону, який викликає відчуття ситості.

Читайте також:Притча про добрі стосунки.

У вас багато стресу

Відомо, що надмірний стресу підвищує апетит.

Це відбувається через його вплив на підвищення рівня кортизолу, гормону, який стимулює голод і тягу до їжі.

Тому старайтеся менше нервувати.

“Придушення голоду призводить до того, що ви їсте надто багато, що примушує вас набирати вагу. Великі проміжки між прийомами їжі змушують нас їсти великими порціями або обирати неправильну їжу, що дорівнює збільшенню ваги”, – пояснює пані Махія.

Щоб запобігти таким непотрібним нападам голоду, важливо розрізняти справжній голод та емоційний голод. Справжній голод – це коли ви відчуваєте зниження рівня енергії. Тоді тіло тягне до їжі та поживних речовин. Ви ніколи не повинні голодувати заради втрати ваги або будь-якої іншої мети. Це може призвести до посилення потягу до їжі і навіть призвести до ризику дефіциту поживних речовин.

Емоційний голод – це почуття, яке ви з’являється, коли ви перебуваєте під впливом стресу чи тривоги. Це коли ви починаєте їсти, щоб заспокоїтись, що призводить до емоційного переїдання. Почуття голоду незабаром після їжі також може бути викликане спрагою або зневодненням. Випийте достатньо води, перш ніж тягнутись по бутерброд.