Перейти до вмісту

Чому варто робити зарядку

Ранкова зарядка  активізує роботу наших слухових, зорових, вестибулярних та інших апаратів, мобілізує центральну нервову систему на роботу, що усуває стан загальмованості, присутній після сну.

Регулярні заняття  призводять до : поліпшення кровообігу, правильній роботі серцевого м’яза, прискорення венозного кровотоку. Зарядка сприятливо позначається на роботі легень, кров насичується киснем, що призводить до активізації кислотно-відновних процесів в організмі, посилення м’язів і зміцненню суглобів.

Прокидаючись, ми дещо загальмовані, тому що наш організм ще продовжує перебувати в стані спокою і сну. Потрібно 2-3 години для того, щоб остаточно прокинутися. Процес умивання допомагає підбадьоритися, дозволяючи послати імпульси до нервових центрів.

Однак повне пробудження неможливо без роботи суглобів і м’язів. На це і спрямована ранкова зарядка. Перш ніж дізнатися, як робити зарядку вранці, давайте розберемося, в чому її користь.

Читайте також:У чому користь прогулянок на велосипеді для здоров’я та фізичної форми

Ранкове тренування своєю чергою повинно нести оздоровчий сенс. Зарядка принесе максимальну користь, якщо з часом вправи, що входять у її комплекс, будуть розвиватися й ускладнюватися.

Її рекомендується проводити в провітрюваному приміщенні, в одязі, який не обмежує рух. Найкраще її закінчувати контрастним душем. Як робити ранкову зарядку правильно?

Організм прокидається поступово, і тому будь-які сильні навантаження відразу після пробудження змушують серце різко перемикатися на активний режим роботи, що шкідливо для серцевого м’яза.

Краща ранкова зарядка — це та, після якої відчувається прилив сил і бадьорості. Головною помилкою при виконанні зарядки є надмірне навантаження. Основна ідея зарядки — підняти тонус організму. Вона не несе в собі мету наростити м’язову масу.

Музика для ранкової зарядки вибирається індивідуально. Якщо у вашому комплексі є інтенсивні вправи, слід вибрати музику з темпом 140-170 ударів у хвилину.

Якщо ж зарядка відбувається в спокійному ритмі, слід вибрати більш повільні композиції. Вибирайте ритмічні пісні, тому, що вони допомагають правильно організувати рухи й узгодити з ними дихання.