Перейти до вмісту

Чому заважає сором’язливість та як її позбутись. 7 порад.

Іноді сором’язливість може здаватися милою, але її надлишок нерідко є серйозним бар’єром на шляху до щастя. Через скутість і нерішучість люди часто відштовхують від себе кар’єру, любов, цікаві знайомства

Сором’язливій людині важко спілкуватися з іншими людьми, заводити нові знайомства, відстоювати і аргументувати свою точку зору. Вона боїться негативної оцінки з боку оточуючих, тому намагається заховати свої недоліки, зарити їх якомога глибше, не працюючи над ними і не показуючи кому-небудь.

Такій людині дуже важко живеться, вона постійно скута, часто впадає в депресію, може навіть почати деградувати в інтелектуальному плані через постійну скутість. Сором’язливі люди дуже бояться бути відкинутими, тому починають себе неприродно вести себе при зустрічі і спілкуванні з привабливою для них людиною.

Отже, якщо сором’язливість – це те, що заважає вам спокійно жити і насолоджуватися життям, то ось декілька порад з приводу того, як від неї позбутися:

1. Розвивайте навички спілкування. Попросіть близьку людину допомогти вам в цьому, запишіться на спеціальні курси і тренінги, спробуйте використовувати для цього соціальні мережі і так далі.

Спочатку буде важко і незвично, однак постійна практика зробить свою справу

2. Позбавтеся від впливу «екзаменатора». Подивіться на своє оточення – кого зі своїх знайомих, близьких, друзів ви могли б назвати ним? Якщо ви його вирахували, а це не так просто, то перестаньте вірити всьому, що він говорить про вас, скоротіть або припиніть спілкування з ним.

Читайте також:Шоколадно-лимонний пиріг. Особо смакує із чашечкою кави.

3.Подумайте, в яких ситуаціях ви відчуваєте себе невпевнено і скуто
Проаналізуйте, чому вам некомфортно. Можливо, ви не впевнені у своєму зовнішньому вигляді? Тоді проблема вирішується простіше простого — почитайте про моду і стиль, оновіть гардероб. Або ви втрачаєте себе через якусь дрібницю, на яку хлопець не зверне увагу або, навпаки, вона йому сподобається? Наприклад, ви комплексуєте через родимку на інтимному місці й навіть не здогадуєтесь, що ваш хлопець знаходить її дуже сексуальною.

4.Поставте собі мету
Римський філософ-стоїк говорив: “Якщо людина не знає куди плисти, жоден вітер не буде попутним”, тому завжди важливо мати мету і рухатися до неї. Неважливо, буде це щось глобальне, або навпаки — маленька, але важлива для вас мрія. Головне — чітко йти до здійснення задуманого і намагатися впевнено долати всі бар’єри, зокрема і внутрішні.

5.Будьте собою, любіть себе
Ви унікальні, і іншої такої людини немає на світі — це важливо повторювати собі завжди. Якщо хочете подолати сором’язливість у спілкуванні з сильною статтю, пам’ятайте — чоловіки люблять тих жінок, які, перш за все, люблять самих себе. Не коріть себе за помилки минулого, а зробіть висновки — і живіть далі. Повторюйте собі те, що кожен має право на промахи, і ви — не виняток. Любов інших до вас починається з прийняття себе.

6. Не придумуйте ідеал. Постійно порівнюючи себе з кимось, хто в чомусь кращий за вас, ви тільки принижуєте себе. Краще порівнюйте себе нинішнього і себе минулого, думайте про те, що ще потрібно змінити або додати, не забувайте хвалити себе.

7.Опануйте техніку розслаблення
Це може бути просте розмірене дихання або йога — обирайте самі. Відмінно в таких випадках допомагає медитація і позитивний настрій. Практики для підвищення впевненості краще виконувати вранці, щоб весь день відчувати себе комфортно в будь-яких ситуаціях.

 

Сором’язливість – це не порок і не хвороба, від неї можна позбутися, якщо цього дійсно хочеться. Головне – не забувати вірити в себе.