Перейти до вмісту

Чи правда, що люди, які люблять одне одного, стають схожі зовнішньо

Мабуть, ви не раз чули як люди говорять: «А ви такі схожі між собою… Ніби не чоловік і дружина, а брат і сестра…».

Американські вчені дійшли висновку, що з часом чоловік і дружина не тільки стають схожими характерами, а й набувають зовнішньої схожості. Причому іноді ця подібність настільки сильна, що їх можна сприйняти за вихідців з однієї сім’ї.

Науковці з Єльського університету зібрали фотографії подружжя, які прожили разом не менше 25 років. Потім вони порівняли ці світлини зі знімками цих самих людей, зробленими до шлюбу або на перших етапах співжиття. Постійний візуальний аналіз фотографій підтвердив, що з роками чоловік та дружина стають дедалі більше схожими одне на одного не тільки внутрішньо, а й зовнішньо.

Читайте також: Чорний чай сприяє зниженню ваги та підтримує мікрофлору кишечника

Також була встановлена чітка закономірність: чим щасливіше сімейне життя, тим сильніша схожість. Учені вважають, що чоловік і дружина часто копіюють одне одного, навіть не помічаючи цього. Особливо це помітно у звичках. Встановлено, наприклад: якщо чоловік кидає курити і вживати алкоголь, то ймовірність того, що те саме зробить дружина, виростає уп’ятеро! Така ж пряма залежність помічена й у заняттях спортом, зверненні до лікарів і так далі.

Заокеанські соціологи та психологи вважають, що спочатку як чоловіки, так і дружини часто схильні вибирати супутників життя серед тих, з ким у них є щось схоже в зовнішньому вигляді. Тож чим більше наречені зовні схожі одне на одного, тим більше шансів, що у них буде довге і щасливе сімейне життя.