Перейти до вмісту

Чи варто використовувати пластикові кухонні прилади?

Вчені попереджають, що багато пластикових кухонних приладів — ополоники, вінчики, лопатки та інші — містять речовини, які можуть надавати токсичну дію на людський організм. Йдеться про олігомери, які використовуються при виготовленні пластикового посуду, щоб зробити його жиронепроникним і здатним витримувати температури кипіння, не плавлячись”Ці речовини можуть проникати їжу при впливі температур більше 70 градусів за Цельсієм”, — інформують фахівці.

Вважається, що на сьогодні є недостатньо даних щодо негативного впливу олігомерів на організм людини. Але дослідження in vitro на мишах показали, що ці хімічні речовини відіграють цілком певну провокуючу роль у розвитку пухлин печінки, підшлункової залози і яєчок. Крім того, було виявлено, що олігомери негативно впливають на фертильність мишей.

Німецький федеральний інститут оцінки ризиків (БОС) також виступає проти використання пластикового посуду і кухонних приладів. У його звіті говориться, що коли вироби з пластику знаходяться в прямому контакті з гарячою їжею, відбувається виділення олігомерів, які можуть потрапляти в їжу.

Читайте також:Способи застосування аспірину в саду, побуті і на городі.

Експертами фонду були протестовані 33 предмети з числа кухонного приладдя. Третина з них продемонстрували властивість виділяти олігомери в кількості, що перевищує денну норму. Фахівці констатували: пластикові кухонні прилади та посуд сприяють тому, що “люди в кінцевому підсумку проковтують токсичні хімічні речовини”.

Вони радять не використовувати пластикове кухонне начиння при контакті з їжею температурою 70 градусів і вище. Замість пластмасових виробів експерти рекомендують використовувати прилади і посуд з дерева, нержавіючої сталі, скла.