Перейти до вмісту

Чим корисна червона риба?

Вважається, що це найкорисніша з усіх риб. Червона риба здавна була царською стравою і цінувалася не тільки за незвичайний колір, але і за масу корисних властивостей, якими вона володіє.

 

Корисні властивості червоної риби

Основна користь червоної риби полягає у жирі. Дивно, але, чим більше такого жиру в раціоні, тим краще для здоров’я, в той час як з іншими продуктами харчування вживання жиру намагаються обмежити. Жирні кислоти здатні нормалізувати рівень холестерину, що попереджає розвиток атеросклерозу, зміцнює судини, робить їх більш еластичними. А це, в свою чергу, стабілізує тиск, зміцнює імунну систему.

Якщо часто вживати червону рибу, корисні властивості проявляються у вигляді попередження депресії, гіпертонії і онкологічних захворювань. А ще вживання червоної риби зменшує ймовірність сонячного опіку. Найчастіше на столі з’являється форель, лосось і сьомга. Рекомендовано їсти в копченому і слабосоленому вигляді.

Риба покращує обмін речовин, кровообіг, нормалізує роботу печінки, зміцнює артерії, нервову систему. Особливо корисний продукт тим, хто страждає на тромбофлебіт. Червона риба і вітаміни, що містяться в ній, необхідні в раціоні щодня. Порівняно з м’ясом, продукт легко перетравлюється, він корисний для кишечника і шлунка.

Читайте також: Речі, на які ви даремно тратите час

Регулярне вживання цього продукту дозволяє забути, а то й зовсім не відчути на собі, що таке аритмія, синдром хронічної втоми і задишка. Крім того, при регулярному вживанні підвищується увага, рівень концентрації, поліпшується пам’ять. Особливо важливий цей вітамін для жінок в період менопаузи, так як в цей час часто спостерігається прояв остеопорозу – підвищеної крихкості кісток унаслідок недоліку кальцію або його поганої засвоюваності.

Щоб не втратити корисні властивості, рибку краще готувати на пару, грилі або запікати в духовці.

Згідно з останніми дослідженнями, регулярне вживання червоної риби знижує кількість цукру та інсуліну в крові. Завдяки цьому, зменшується накопичення жирових відкладень. Цей продукт попереджає ожиріння внутрішніх органів.

 

Користь червоної риби для вагітних

Червона риба, багата фосфором, що сприяє зміцненню нігтів і волосся. Саме тому вона повинна обов’язково бути присутнім у раціоні вагітних жінок. А вчені вважають, що в червоній жирній рибі містяться речовини, що впливають на гостроту зору майбутньої дитини ще в утробі матері. Тому лікарі рекомендують ввести в раціон вагітних таке блюдо кілька разів на тиждень.