Перейти до вмісту

Чим корисна Омега 3 і в яких продуктах міститься.

Омега-3 — це збірна назва для жирних кислот. До головних омега-3 відносять альфа-ліноленову, ейкозапентаєнову та докозагексаєнову кислоти, скорочено – ALA, EPA та DHA. АLA є, наприклад, у лляному насінні, EPA та DHA — лише в рибі та морепродуктах.

Користь і шкода Омега 3 для організму
Лікарі рекомендують приймати Омега-3 при захворюваннях ЦНС, суглобів, синдромі хронічної втоми, дерматологічних проблемах, для прискорення реабілітації після інфаркту, інсульту, переломів, а також профілактики цих станів. Користь Омега 3 різнобічна:

підвищують еластичність судин, знижують ризик розвитку атеросклерозу;
забезпечують повноцінне функціонування головного мозку та ЦНС;
зміцнюють суглоби;
покращують стан шкіри;
стабілізують психоемоційний стан;
мають протизапальний ефект, підвищують витривалість, опірність інфекціям;
сприятливо впливають на репродуктивну сферу.

Шкода Омега 3.

Шкода Омега 3 в основному відзначається при передозуванні, індивідуальній непереносимості, прийомі добавок сумнівного походження. При ряді захворювань (жовчо-і сечокам’яна хвороба, туберкульоз, дисфункції щитовидної залози, підвищена кровоточивість) добавка протипоказана.

У яких продуктах міститься Омега 3

Які продукти містять омега-3?
Омега-3 є незамінними, тобто їх наш організм не може утворювати самостійно і тому маємо отримувати їх з їжею (чи добавками у вигляді риб’ячого жиру).

Кислота ALA є в рослинних продуктах (льон, чіа, горіхи, проростки, соя) і її організм здебільшого використовує для отримання енергії, а не для функцій описаних вище. Щоб робити всі ті функції, треба щоб вона перетворилася в DHA чи EPA .

Читайте також:Поради,як подолати невпевненість у собі.

ALA може бути перетворена в EPA, а потім у DHA, але перетворення (яке відбувається переважно в печінці) дуже мізерне: до 10% ALA перетворюється на EPA і лише 0,5% у DHA. Тому геть невірно говорити, що ми можемо отримати потрібну кількість омега-3 жирних кислот з льону чи чіа, бо їх буде дуже мало у порівнянні з водоростями чи рибою. Хіба ви індієць чи корінний житель азіатських країн, так як у них генетично закладена дещо вища здатність перетворення ALA.

Льон, чіа, сиродавлені олії, проростки і схожі продукти варто їсти, просто наголошую на тому, що це більше про баланс омега-3-6-9 у раціоні, а не про продукти-джерела DHA і EPA/ Вегетаріанцям та веганам краще приймати добавки з водоростей, а не на основі лляного насіння. Омега-3 в продуктах можете подивитись у таблиці нижче:

DHA та EPA кислоти є в рибі, морепродуктах, печінці тріски та олії криля, але спочатку вони синтезуються мікроводоростями, а не рибами. Коли риби споживають фітопланктон, який споживав мікроводорості, вони накопичують омега-3 у своїх тканинах. Тому важливо їсти саме дику морську та океанічну жирну рибу (лосось, скумбрія, оселедець, тощо).

Риб’ячий жир – необхідна харчова добавка
Риб’ячий жир в капсулах – джерело важливих для організму Омега-3 кислот, регулярний прийом цієї добавки дозволяє компенсувати їх дефіцит в раціоні. Але не всі добавки однаково корисні, недобросовісні виробники випускають «пустишки» з мінімальним вмістом діючих речовин, добавки з погано очищеної або окисленої сировини, які небезпечні для здоров’я. Чимало на ринку і підробок популярних брендів. Тому купувати даний БАД потрібно у перевірених постачальників. У колах людей, що піклуються про своє здоров’я, рекомендують магазин Belok.ua. У ньому представлена ​​продукція відомих брендів, якість якої підтверджено сертифікатами, а менеджери допоможуть з вибором добавки, яка підійде саме вам.