Поради,як подолати невпевненість у собі.

Відчувати себе невпевнено – це цілком природно. Навіть сильні і вольові люди не завжди є впевненими у собі. Непрості ситуації, залежність від думки оточуючих, фізичні зміни, які відбуваються в організмі підлітка – все це може негативно позначитися на вашій самооцінці. Якою б не була причина вашої невпевненості, пам’ятайте – вихід є!

1. Зупиніть негативну розмову з самим собою.

Негативна розмова з самим собою — це внутрішній критичний голос, що сварить вас і говорить різкі критичні речі, які ви ніколи не наважитеся сказати комусь іншому: «Я такий ідіот; я ніколи нічого не роблю правильно; у мене ніколи нічого не вийде».

Щоб заспокоїти вашого внутрішнього критика, найперше, що вам слід зробити, це помітити його. Він має найбільшу силу, коли ви не звертаєте на нього уваги, тому що тоді ви нічого не робите з цим.

Наступне, що ви маєте зробити, це поговорити з ним. Скажіть своєму внутрішньому критику, щоб він зупинився. Що ви вирішили більше не слухати його і працюєте над тим, щоб бути добрішим до себе. Щоразу, коли ви робите це, ви отримуєте трохи більше контролю над ним.

Пам’ятайте, що внутрішній критик — це не ваш справжній голос і не голос розуму. У вас говорить колишній негативний досвід, критика інших людей або очікування суспільства і близьких.

Читайте також:Ти нічого не варта, сидиш на моїй шиї все життя- часто говорив він їй.

2. Знайдіть причини, чому ви можете довіряти собі.

Пам’ятайте, що ви дивитеся на світ через унікальний для вас об’єктив. В усіх нас є когнітивний фільтр, через який ми обробляємо події й інформацію. Це як носити сонцезахисні окуляри — якщо ви знімете їх, то зрозумієте, що світ насправді не такого кольору.

Ваш фільтр, або об’єктив, складається з ваших переконань. Ви вибірково фільтруєте інформацію: фокусуєтеся на тому, що підтверджує ваші переконання, й ігноруєте докази зворотного. Наприклад, якщо ви вважаєте себе непривабливим і йдете на вечірку, де 10 людей говорять вам, що ви добре виглядаєте, і одна людина питає, чи нормально ви почуваєтеся, оскільки виглядаєте втомленим, ви, швидше за все, повернетеся додому, забудете про ті 10 компліментів і зациклитеся на одній негативній репліці. Цей процес зміцнює ваше негативне переконання.

Коли ваш внутрішній критик стає дуже активним і неконтрольованим, ви починаєте вірити в його правдивість. Врешті ви будете вибірково відсіювати інформацію і шукати підтвердження критики на свою адресу. Якщо трапиться щось хороше, ви скажете, що вам «пощастило», але якщо трапиться щось погане, ви скажете: «Це була моя провина».

Рішенням всього цього може бути навмисна зміна вашого фільтра.

Оскільки довіра до себе — це протилежність невпевненості в собі, щоб змінити свій фільтр, вам треба знайти докази того, що ви можете довіряти собі.

Напевне у вашому житті є безліч прикладів того, чому ви можете довіряти собі, але ви їх відфільтровуєте.

Проста, але дуже ефективна вправа — складати список, у якому ви щодня будете записувати три причини, чому ви можете довіряти собі. Наприклад, «я роблю все можливе, щоб знаходити вирішення цієї ситуації», або «я пережив деякі важкі ситуації у моєму житті», або «інші питаються моєї поради».

Щодня додаючи у список нові підтвердження, ви будете нарощувати впевненість у собі. Ще обов’язково читати весь список собі хоча б раз на день.

Психологи зазначають: приблизно після третього дня практики більшості людей стає складно доповнювати свій список. Але це не значить, що хороших якостей у вас більше немає. Вони кажуть, що це як із фізичними вправами: чим важче вам, тим помітніший ефект. У цьому випадку для вашої свідомості.

Якщо ви зовсім застряли, попросіть близьку людину навести кілька прикладів ваших позитивних якостей.