Перейти до вмісту

Чим не можна жертвувати заради роботи.

Робота займає важливе місце в житті сучасної людини. Особливо, якщо займатися улюбленою справою, тоді і зовсім може не існувати вихідних і відпусток.

Але все важливо встановлювати межі між професійним і особистим життям, адже це сприяє внутрішньої гармонії, зміцнює відносини з рідними, дає сил для розвитку і досягнення успіху, необхідного для обох сфер.

Крім того, потрібно навчитися встановлювати межі між особистим і професійним життям, адже в іншому випадку буде страждати і робота, і здоров’я.

Розповідаємо вам чим не варто жертвувати заради роботи:

1. Здоров’ям
Інколи важко встановити межі між власним здоров’ям та роботою, тому що вони тісно пов’язані. Але це може стати поштовхом до появи у вашому житті стресу, недоспаних ночей та відсутності часу, наприклад, на хобі.

Ключовий момент полягає в тому, щоб не дозволяти такому відбуватись. А тому вчіться виділяти час для прогулянки під час обідньої перерви, відпочивайте на вихідних, беріть відпустку і т.д. Плануйте свій відпочинок, і не дозволяйте нікому та нічому псувати їх, в протилежному випадку ви дозволятимете роботі переступити допустиму межу. Пам’ятайте, що від вашого здоров’я залежить і все інше. Якщо ви його не будете підтримувати та берегти, тоді і все решта піде не так як ви це все собі уявляли.

2. Сім’єю
Наші рідні і близькі – це все, що в нас є. Багато хто жертвує ними заради своєї роботи, ніби-то, щоб вона ні в чому не нуждалась. але не замислюються, що це приносить їм тільки страждання. А все тому, що ми сприймаємо її як засіб підтримки сім’ї. Ми думаємо: “Мені потрібно заробити більше грошей, щоб не мати боргів”. Хоча такі думки — результат благих намірів, вони можуть зруйнувати сім’ю через постійний брак часу на неї.

Читайте також:Що притягує самотність.

3. Розсудливістю
Ніхто не зобов’язаний слідкувати за тим, чи ви не втрачаєте розум на роботі. Ви маєте робити це самостійно, встановивши межі, щоб добре почуватись. Ваше психічне здоров’я теж потребує догляду.

Якщо ви багато вкладаєте в роботу, але ваш бос вимагає ще більшого, у вас є повне право сказати “ні”, і піти на зустріч з друзями чи виділити час для свого хобі. Завдяки цьому, коли ви повернетесь на роботу на наступний день, то почуватиметесь повними сил. Ви, звичайно, можете працювати після закінчення робочого дня, але пам’ятайте, що усім потрібен час для відпочинку та перезавантаження, і ви не виняток.

4. Індивідуальністю
Те, наскільки ви індивідуальність, в певній мірі впливає ваша робота. Тому дуже важливо зробити так, щоб остання не заполонила вас повністю. Якщо ви подумаєте про речі, які для вас по-справжньому важливі, і на думку спадає лише робота, тоді ви справді дозволили їй перейти допустиму межу. А це може тягнути за собою вигорання, стрес та відсутність росту як особистості.

5. Порядністю
Жертвуючи своєю порядністю, ви відчуватимете стрес. Відчувши, що ваші дії та переконання суперечать одні одним, настав час дати зрозуміти своєму роботодавцю, що ви не готові таким чином виконувати роботу. Якщо для нього це створює проблеми, можливо, настав час, коли ваші шляхи мають розійтись.