Перейти до вмісту

Чим потрібно обробляти фруктові дерева навесні, щоб захистити їх від шкідників

1. Вперше дерева потрібно обробляти тоді, коли середня температура протягом доби буде становити 5 градусів. Для цього використовують суміш мідного купоросу та вапна. Для дерев слід приготувати розчин 3%. Ще з цією метою також використовують залізний купорос з чистою водою в такій концентрації: 300-500 грамів на 10 літрів води. Інколи при першій обробці можуть ще використовувати сечовину в таких пропорціях: 700 г на 10 л води. Бажано додати до цієї суміші 50 грамів мідного купоросу.

2. Вдруге починаємо обробляти дерева, коли розпочинають набрякати бруньки. Для цього 1% бордоську суміш змішайте з інсектицидами, як от “Чемпіон” на 10 л води 30 г, “Хорус” на 10 л води 2 г.

Читайте також: Після того, як Ольга Іванівна стала бубусею, в неї закрадалися підозри, що дитина не від її сина. Вона настроює чоловіка проти мене, і вимагає зробити ДНК. Як я після цього маю з ним жити далі… хіба що розлучення, чи як?

3. Втретє обробляти дерева потрібно тоді, коли вже з конусу бруньки будуть висуватися квітки, однак вони ще будуть закриті. Для обприскування використовують суміш фунгіциду та інсектициду.

4. Останній раз обробляти дерева потрібно базовою сумішшю, що й на третьому етапі. Найкраще проводити обприскування вчетверте після того, як дерево відцвіте.