Декілька цікавих фактів про HOLLYWOOD

13 липня 1923 року відбулося офіційне відкриття HOLLYWOOD. Спочатку знак створили як рекламу, але згодом він набув широкої популярності і став фірмовим символом кіноіндустрії США.
Розташований на південному схилі гори Маунт-Лі на висоті 491 м над рівнем моря.
Знак часто з’являється в різних фільмах і телевізійних програмах, які знімаються в Голлівуді або недалеко від нього.
Спочатку на знаку було написано слово «HOLLYWOODLAND». Його створили як рекламу нових житлових кварталів на пагорбах над районом Голлівуд міста Лос-Анджелес.
Кожна буква була 9 м завширшки і 15 м заввишки і містила близько 4 тисяч лампочок.
Передбачалося, що знак простоїть близько півтора року, проте з розвитком американської «фабрики мрій» і наданням їй світової популярності його вирішили залишити.
Знак став настільки однозначно асоціюватися з Голлівудом, що у вересні 1932 року актриса Пег Ентуісл вчинила самогубство, зістрибнувши з букви «H». Таким чином воно висловила протест Голлівуду, який її відкинув. Після цього трагічного випадку знак обнесли парканом.
Офіційний ремонт знака закінчився у 1939 році і він став швидко руйнуватися. На початку 1940-их офіційний зберігач знака Альберт Кави потрапив в аварію, яка призвела до руйнування букви «H» в знаку. Альберт Кави був за кермом автомобіля на дорозі на Маунт-Лі в стані алкогольного сп’яніння, втратив контроль над керуванням і, впавши зі скелі, врізався в букву «H». Альберт Кави не постраждав, але його Форд 1928 року випуску і літера «H» були розбиті.

Читайте також: Вишня і черешня – смачна і корисна ягода
У 1978 році дев’ять спонсорів пожертвували кожен по 27 777 тис. доларів, що становило в сумі 250 тисяч доларів, на створення нових літер з довговічної австралійської сталі.
Розміри нових букв становили 13,7 м у висоту і мали ширину від 9,3 до 11,8 м. Нова версія знака була відкрита 14 листопада 1978 року, у 75-ту річницю Голлівуду. За церемонією відкриття в прямому ефірі стежили 60 мільйонів глядачів. Тож тепер літери на знакові на 1,5 м коротші, ніж вони були в початковій версії.