Перейти до вмісту

Дівчина часто заходила до них у гості, а потім усиновила Влада, коли бабці не стало.

— Ну і чого ти тут стоїш? Тобі така взагалі не світить! Роззява, — гиготав товстенький хлопчик і грався новенькою машинкою.
— Ну і добре… товстун! Ти товстун! — намагався відповісти тою ж монетою Влад.
— Ти просто мені заздриш, тому що мені мама цукерки купує і тістечка, а ти зі своєю бабцею одними кістками харчуєшся, — викрикнув хлопчик і почав голосно сміятися.
Влад не на жарт розізлився. Губи побілі, а в очах світився гнів. Річ у тому, що матір Влада не стало ще коли він був зовсім маленьким, так він і лишився жити зі старенькою бабусею. Звичайно, її пенсії ледве вистачало на життя, тому хлопчик не знав що таке цукерки і солодощі.
— Чому це ти так вирішив?
— Мама моя так говорила, — спокійно відповів товстун.

Читайте також Вона знала, що у нього хтось є, але не хотіла показувати свої сльози.

Його ці речі настільки шокували, що він миттю схопив свою стареньку машинку і побіг додому. Прибіг увесь в сльозах і закричав:
— Бабусю, не йди від мене, будь ласка! Бабця підвелася з ліжка і запитала в онука:
— Владику, що сталося? З чого ти взяв, що я маю десь йти?
— Ігор сказав, чув від матері.
— Хм, знайшов кого слухати. Він поганий і невихований хлопчик, — старенька трішки заспокоїла Влада і лягла назад у ліжко.
Але її слова не заспокоювали. Хлопець бачив, що бабусі з кожним днем стає дедалі гірше. Вона постійно кашляє і майже з ліжка не встає. Тоді він вирішив усе взяти в свої руки. Побіг у аптеку.
— Будь ласка, давайте я вам тут підлогу помию, або щось перенести допоможу. Ви лише дайте мені ліки, щоб бабуся жила. Мене ж тоді у дитячий будинок відправлять.
— Тобі туди і треба, йди звідси жебрак! — злісно відповіла аптекарка.
— А ви чого так з дитиною розмовляєте? — втрутилась в розмову молода дівчина, яка саме стояла біля вітрини.
Аптекарка не очікувала такої відповіді і просто замовкла. Незнайомка запитала:
— А чим бабуся хворіє?
— Вона кашляє постійно і навіть з ліжка не встає. Дівчина трохи подумала і почала швидко називати медикаменти, про які хлопчик чув вперше.
Потім, вони разом пішли до нього додому і почали ставити бабусю на ноги. Все обійшлося і вона вилікувалася. Дівчина часто заходила до них у гості, а потім усиновила Влада, коли бабці не стало.
Зараз йому вже 25 років і він став лікарем, рятує таких бабусь і дідусів.