Перейти до вмісту

Дієта, чи просто збалансоване харчування. Що краще?

Фахівці попереджають: практично будь-яка дієта, яка побудована на надмірних обмеженнях, не вирішує проблему зайвої ваги. Зазвичай, втрачені кілограми потім повертаються і приводять з собою “товаришів”. Але ж до пляжного сезону хочеться виглядати більш стрункими, тому виникає велика спокуса обрати у інтернеті дієту, яка обіцяє результат за два тижні, і почати худнути,Наскільки небезпечними є наслідки модних дієт, ми розповімо далі.

Як дієта може впливати на стан здоров’я?

Дієти пропонують на певний час від чогось відмовитися, причому абсолютно необґрунтовано. Людина думає, що їй потрібно лише якийсь час потерпіти, познущатися з себе. Що відбувається під час жорсткої низькокалорійної дієти? Йдуть не лише зайва рідина і зайвий жир, але втрачається й м’язова маса. Це призводить до того, що знижуються енерговитрати, швидкість обмінних процесів, адже м’язи витрачають більше калорій. І вже зі зниженим обміном речовин людина повертається до колишнього харчування, тому втрачені кілограми набираються з плюсом. Поширена ситуація: припустимо, людина схудла на такій дієті на 5 кг, а потім протягом року додала 7 кг.

Залежно від часу обмеження такі дієти можуть завдавати шкоди здоров’ю. Вони часто мають таке ускладнення, як каменеутворення. До слова, камені у жовчному міхурі можуть утворитися практично після будь-якої дієти внаслідок того, що дуже часто відбувається згущення жовчі. Густа жовч утворює осад, а потім камені. Частим ускладненням високобілкових дієт також є камені у нирках. Крім того, у разі високобілкових дієт у раціоні переважають продукти з тваринним білком, який практично завжди пов’язаний з холестерином. Природно, підвищується рівень холестерину у крові, його надлишок відкладається на стінках судин.

Безвуглеводні дієти підвищують ризик розвитку депресії. Адже вуглеводи дарують нам позитивні емоції. Звичайно, за умови вживання їх у розумних кількостях.

Читайте також: Шкідливі звички, які впливають на стан хребта і спини.

Також не є безпечними й таблетки для схуднення. Якщо людина безконтрольно почне виводити з себе рідину, яка здається їй зайвою, то у неї з великою ймовірністю порушиться електролітний баланс, з рідиною будуть йти корисні мікро- і макроелементи. Це може призводити до вельми неприємних наслідків, починаючи від судом м’язів (наприклад, багатьом знайоме відчуття судом литкових м’язів, що дуже часто трапляється через дефіцит калію), порушень серцевого ритму. Якщо людина хоче схуднути, то починати потрібно з наведення ладу у харчуванні, а не з застосування небезпечних засобів, які допомагають позбутися від рідини або мають послаблюючу дію. Адже причина зайвої ваги — це надмірне харчування.

Статистика показує, що люди, які мають надлишкову вагу, але протягом усього життя ніколи не захоплювалися самостійно дієтами, мають кращі показники здоров’я, ніж ті, хто постійно сидить на дієтах, ганяючи вагу у бік її зменшення, а потім збільшення.

Дуже часто лікарі говорять пацієнтам: якщо ви незадоволені своєю масою тіла, але водночас не готові звернутися до лікаря, тоді, будь ласка, навіть не починайте займатися самолікуванням . Почніть хоча б просто правильно харчуватися.