Перейти до вмісту

Шкідливі звички, які впливають на стан хребта і спини.

Здоров’я спини і деякі звички дуже тісно взаємопов’язані. Як краще позбутися шкідливих звичок,пов’язаних із нашим здоров’ям  і , що можна скорегувати зараз, надалі розповімо.

Сидите нога на ногу

Не помічаєте, як приймаєте цю позу, тому що вам так зручніше? Варто стати більш усвідомленими і подумати про своє здоров’я, адже ця поза провокує дисфункції таза і органів даної області, а також призводить до утворення тромбів і збоїв у нервовій системі. У такій позі перетискаються нерви і судини, погіршується кровообіг кінцівок. Запам’ятайте: обидві ноги повинні мати опору.
Висота стільця повинна відповідати довжині гомілки (треба, щоб нога спиралася на підлогу).
Під столом має бути достатній простір для ніг.
Сидіть прямо, не сильно нахиляючи голову і не згинаючи тулуб, щоб не напружувати м’язи тіла. .
Розминайтеся кожні 15-20 хвилин, змінюйте положення ніг.
Стоїте, спираючись на одну ногу

У нашому тілі усе взаємопов’язане і взаємозалежне. Під час перенесення ваги усього тіла на одну ногу відбувається перекіс усього скелета: таза, попереку, плечей, грудної клітки. Це може впливати на асиметрію обличчя, викликати провисання шкіри, набряки, зморшки. Намагайтеся стояти рівно на двох ногах, завжди відстежуйте свою позу і корегуйте її за необхідності.

Неправильно піднімаєте важкі речі

Піднімайте ногами, а не спиною. Намагайтеся максимально перенести вагу на м’язи ніг, щоб зняти навантаження зі спини і поперекового відділу.
Тримайте спину прямо, зберігаючи поставу — груди і погляд вперед, плечі розправлені.
Щоб підняти важку коробку, не згинайтеся навпіл, а опустіться навпочіпки, притисніть її до себе і піднімайтеся з прямою спиною. Щоб опуститися вниз, згинайте ноги, сідайте, але не чіпайте поперек.Без різких рухів!Не піднімайте предмет вище за плечі, краще використовуйте драбину.
Носите сумку на одному плечі

Ми часто пропускаємо це положення тіла повз увагу, а тим часом за умови постійного носіння сумки на одній стороні відбувається деформація шийного і грудного відділів. Гадаєте, що шия болить через протяг? Спробуйте відстежити і усунути цю шкідливу звичку, і ви одразу помітите поліпшення. Порада: придбайте рюкзак.

Читайте також:Які продукти не варто вживати перед сном.

Сидите за комп’ютером, нахилившись і висунувши шию вперед

Голова дорослої людини важить приблизно 5-7 кг. Якщо нахилити голову вперед лише на 15°, навантаження на хребет зростає до 12 кг, а під час нахилу на 60° — вже на 27 кг. Уявіть, що ви працюєте, а у вас на шиї сидить восьмирічна дитина. Відчуття не з приємних.

Крім того, що це дає навантаження на усі відділи хребта, ви ризикуєте зіпсувати зір і “заробити” головний біль через порушення венозного відтоку від черепа та порушення постави.

Обертаєтеся “лише головою”

Правильно дивитися назад потрібно з розворотом усього корпусу, у тому числі і таза. Поза, у якій повертається виключно голова, може призвести до деформації хребта.

Якщо шкідливі офісні звички вже призвели до проблем з хребтом, обов’язково зверніться за фаховою медичною консультацією.