Перейти до вмісту

Догляд за орхідеями: 9 правил, щоб ваша орхідея цвіла цілий рік

Ось що потрібно робити, щоб орхідея цвіла цілий рік:

Визначте вік орхідеї

Якщо орхідеї менше року, то вона цвісти не буде. Вік можна визначити за кількістю пагонів. У дорослої орхідеї  приблизно 5-7 пагонів. Раннє цвітіння може призвести орхідею до загибелі, адже молодій квітці складно відновитися після раннього цітіння.

Хороше освітлення

Орхідея вимоглива до світла, її не можна ставити в тінь. Чим більше сонця, тим їй краще. Якщо світла бракує, можна купити спеціальну фітолампу, яка забезпечить орхідеї багато світла, але при цьому не буде сушити повітря навколо квітки.

Слідкуйте за корінням

Орхідея дуже люблять сонячне світло. Розсаджувати квіти потрібно в прозорі, зроблені з пластику горщики, які мають бути оснащені достатньою кількістю дренажних отворів. Горщики старайтеся не пересувати, адже орхідея дуже не любить, коли їх рухають.

Читайте також: 7 науково обгрунтованих причин, чому варто завести кота

Правильна температура

Вони не люблять сильних перепадів температури. Нічна температура не повинна знижуватися відносно денної менше, ніж на 3-5° C. З весни і до осені рослину можна тримати на балконі, а в холодну пору, квітку краще поставити біля батареї. Приміщення, де знаходиться орхідея потрібно часто провітрювати, але не створювати протяги – їх орхідея не любить.

Правильний полив

Орхідею потрібно поливати тоді, коли грунт повністю просохне. Це правило стосується рослин всіх віків і будь-якої пори року.

Якщо орхідея відцвіте, скоротіть полив рослини до одного на місяць, а в період перед цвітінням і в період цвітіння намагайтеся поливати орхідею як можна частіше.

Стежте за вологістю повітря

Орхідея не переносить сухе повітря. У такому випадку розвиток орхідеї може припинитися, а квіти та бутони – засохнути. Для підвищення вологості можна використовувати тарілку з водою або пряме обприскування.

Стрес стимулює зростання орхідеї

Комфортне життя може гальмувати процес цвітіння, але якщо створити для орхідеї тимчасовий стрес – наприклад, поставити в прохолодне приміщення або менше поливати – це швидко стимулює цвітіння.

Період спокою

Період спокою у орхідеї починається після її цвітіння, за цей час квітка накопичує сили для наступного цвітіння. Це найкращий час для пересадки орхідеї. Пересаджують орхідею переважно один раз у 2-3 роки.

Правильні добрива

Для орхідеї найкраща піджива – це калій та фосфор. Завдяки їм квіткові бруньки, з’являються швидше, а квітки ростуть міцними і більш здоровими.