Перейти до вмісту

Допомогти може кожен. Навіть, якщо у вас не має грошей, ви все одно можете допомогти онкохворим дітям. 7 добрих справ, які ви можете пожертвувати.

У 2020 році близько тисячі дітей в Україні стали онкохворими.

Щодня три мами дізнаються, що у їхньої дитини рак.

Численні пости у соціальних мережах з реквізитами банківських рахунків на збір коштів для лікування та скриньки в магазинах з фотографіями дітей, мабуть, неодноразово бачив кожен. І, мабуть, кожен волів би цього не бачити.

Та чи лише фінансової допомоги потребують онкохворі? Відповідь – ні!

Так чим можна ще допомогти? Ось кілька порад:

1.Волонтерство

Благодійність — це не лише про гроші. Звісно, фінансова підтримка теж дуже важлива, але є безліч способів допомогти онкохворим дітям, не витративши жодної копійки. Один із них — волонтерство. Цей вид допомоги часто недооцінюють, але річ у тім, що діти, які проходять курс лікування, нерідко відчувають себе самотніми та потребують психологічної підтримки. Волонтери фонду «Таблеточки» приїжджають у лікарні та розважають дітей: проводять сеанси арт-терапії, майстер-класи, дні іменинника й інші активності. Важливо розуміти, що мова йде не тільки про те, щоб розважити дітей (хоча і це вже — важлива справа) — спілкуючись із пацієнтами, волонтери допомагають їм краще соціалізуватися і швидше вилікуватися. Щоб стати волонтером, достатньо лише залишити заявку на сайті фонду «Таблеточки». До волонтерів немає ніяких особливих вимог, головне — щоб у вас було бажання та можливість проводити час із дітьми.

Якщо ви хочете допомогти волонтерством, але не впевнені, що зможете регулярно спілкуватися й емоційно підтримувати дітей, можна допомогти безпосередньо самому фонду. Організація постійно потребує волонтерів найрізноманітніших спеціалізацій: дизайнерів, юристів, фотографів, перекладачів і людей інших професій. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті фонду та вказати, якими навичками ви володієте і чим хотіли б допомагати.

2.Поділіться волоссям для створення перук
Одним з побічних ефектів хіміотерапії є випадіння волосся.

Зачасту це викликає психологічний дискомфорт, зокрема незручність вийти “на люди”.

Популярними способами пристосування є носіння головного убору, перуки або шиньйону, останні можна купити з синтетичного чи справжнього волосся.

Соціальна ініціатива “Hair for Share” займається виготовленням перук для онкохворих діток, які втратили власне волосся внаслідок хіміотерапії.

Для маленьких пацієнтів зазвичай підходять перуки лише з натурального волосся, оскільки синтетичні матеріали можуть викликати алергічну реакцію.

Організатори ініціативи зазначають, що в середньому, щоб виготовити одну перуку, потрібно обстригти волосся 3-4 дівчатам чи хлопцям.

Допомогти може кожен охочий, незалежно від гендеру та віку.

Читайте також:9 секретів щасливих стосунків.

3.Позитивні емоції

Для того, щоб дитина скоріше вилікувалася, мало однієї лише фінансової підтримки та якісних ліків — дуже важливо, щоб вона зберігала оптимістичний і гарний настрій, не боялася здавати аналізи та проходити неприємні процедури. Батьки не завжди можуть розвеселити маленького пацієнта, адже діти, які проходять курс хіміотерапії, часто страждають від перепадів настрою й ображаються на батьків. Тому на допомогу приходить веселий лікарняний клоун, який відволікає малюка під час здачі крові, вмовляє його приймати ліки і просто піднімає настрій, коли це потрібно. Фонд «Таблеточки» запускає Школу лікарняних клоунів і запрошує всіх охочих приєднатися до участі.

Набір до школи триватиме до 22 лютого, а самі заняття будуть проходити з 22 по 24 лютого. Стати клоуном може кожен — важливо, щоб ви вміли та хотіли ділитися емпатією і теплом, могли регулярно знаходити час на зустрічі з маленькими пацієнтами. Для того, щоб записатися до школи, потрібно заповнити заявку.

4.Донорство

Один донор може врятувати три життя — і йому для цього знадобиться всього 15 хвилин. Якщо ви хочете просто та швидко допомогти маленькому пацієнтові, то здати кров можна в безлічі донорських пунктів. Найближчий із них можна знайти в цьому списку. Але, мабуть, найефективніший спосіб допомогти донорством — організувати у своєму офісі день донора. Таким чином ви з колегами зможете здати кров, не залишаючи робочого місця.

5.Стати донором крові
При лікуванні онкозахворювань донорська кров є важливим компонентом.

Під час карантину потреба в донорах крові особливо загострилась. У квітні в київському центрі крові втричі зменшилася кількість донорів, а у львівському – вдесятеро.

У Центрі громадського здоров’я зазначають, що онкохвора дитина потребує близько 40 донорів крові протягом всього лікування.

Донорами можуть бути чоловіки та жінки, віком від 18 до 50 років, які є громадянами України та не мають протипоказань до донорства

Окрім звичної червоної крові, є потреба в окремих її компонентах, зокрема у плазмі та тромбоцитах.

У більшості медзакладів, де можна здати кров, тромбоцити приймають лише у чоловіків віком від 18 до 45 років.

6.Допомогти на “Дачі”
Центр для дітей “Дача” – це місце де онкохворі діти можуть безкоштовно проживати разом зі своїми сім’ями.

Зараз у зв’язку з пандемією центр обмежує активності з онкохворими дітьми, та приймає набори для творчості, новий одяг та іграшки для дітей.

А також запрошує фотографів та юристів до співпраці.

На території “Дачі” є невеличкий сад, який потребує упорядкування – потрібно прибрати, підстригти кущі та зрізати дерева.

“Дача” є одним з напрямків роботи благодійного фонду “Запорука”, який організовує проєкти для онкохворих дітей і потребує різного роду допомогти.

7.Фандрейзинг
Щоб фінансово допомогти фонду, зовсім не обов’язково витрачати власні гроші (або лише власні гроші). Один з найефективніших способів підтримати фонд — організація благодійного заходу. Це звучить складно, але на ділі ви можете просто організувати невелику благодійну вечірку для друзів або колег. Головне — не боятися, що у вас не вийде зібрати якусь захмарну суму, і ставити собі реалістичні цілі, адже будь-яка допомога може врятувати життя.

Ще один варіант благодійного фандрейзингу— додати благодійну складову до вже запланованої події. Наприклад, попросити гостей на весіллі не дарувати вам нескінченну кількість букетів, а зробити більш корисну справу — пожертвувати гроші, які вони витратили б на квіти, на допомогу онкохворим дітям.