Перейти до вмісту

Думки, які заважають нам рухатись вперед.

Ви постійно думаєте про зміни, але не робите жодних кроків назустріч бажаному. Що ж вас зупиняє? Причин може бути кілька, і часто вони виключно психологічні.

Ці шаблони які ми вам зараз пропонуємо,   ізолюють від справжніх бажань. Можливо, якісь із перерахованих історій знайомі і вам? Є шанс усе виправити і написати нові, у яких сюжети будуть розвиватися так, як хочете саме ви.

«Мені треба увесь час почуватися добре»
Багатьом здається, що якщо вони не відчувають щастя, щось іде не так. Гонитва за щастям може змушувати нас почуватися менш задоволеними життям, тому що усі його стандарти часто недосяжні. Якщо ви вірите у цю ідею, то можете почуватися невдахою, якщо в якийсь момент життя ваші справи йдуть не дуже добре. Однак у повноцінному житті є усі почуття. Уникнення будь-якого з них робить життя неповним.

Що робити?

Коли ви засмучені чи пригнічені, визнайте ці почуття і проживіть їх. Дозвольте собі їх відчувати. Це допоможе давати їм раду. Або ж не потрібно придумувати собі життя, яке ви побачили в соц мережах та думати що в цьому і є щастя. Насправді щастя, для кожної людини своє. Тому перш за все визначте що для вас щастя?

«Прагнути того, чого я хочу, егоїстично»
Ця установка утримує і від прагнень, і від щастя. У похилому віці люди часто шкодують про те, що робили не те, чого хотіли самі, а те, чого хотіли інші, а також багато хто йде за суспільством і не роблять того, чого бажає душа, а те, що роблять всі. Те, що дехто навіть вчиться на тій професії, що їм не довподоби, просто  їм сказав туди йти. Це означає, що завжди потрібно мати свою думку та робити те, що хочете саме ви.

Що робити?

Кожен творить власне щастя: таке, яким його бачить сам. Це не егоїзм, а відповідальність.

Читайте також: Дивлячись на потік іномарок, раптом чітко зрозуміла, що дуже багато обміняли б свої справжні машини на споріднену душу, як той хлопчик з мого дитинства на світлячка.

«Життя має виглядати певним чином. Щастя настане для мене, коли…»
Куди не кинь оком, здається, що люди навколо виглядають значно щасливішими за нас. Поширення соцмереж посилило цей ефект. І змушує людей вдавати, що їм краще, ніж є насправді, посміхатися, коли не хочеться, купувати непотрібні речі і перевтомлюватися — усе заради того, щоб відповідати стандартам. А біль всередині, самотність і потреба у більш глибоких зв’язках залишаються. Здається, що життя має виглядати певним чином, і якщо воно не відповідає установці, це викликає дискомфорт.

У цій історії життя начебто у порядку, але стане справді чудовим, коли ви купите машину, схуднете, розрахуєтеся з боргами і т. д. Проте кожен рівень приносить нову вимогу, і щастя так і не настає.

Що робити?

Життя настане не тоді, коли мети буде досягнуто. Воно відбувається просто зараз. Зосередьтеся на сьогоденні. Цілі — це чудово, але не заважайте собі насолоджуватися моментом. Ідіть уперед, проживаючи кожен крок цього шляху.

«Важливо, що про мене думають інші»
Люди часто роблять вибір, керуючись думками, словами і справами інших. Почуваючись «недостатньо хорошими» і намагаючись пристосуватися, вони жертвують собою. Але дбаючи про це, все одно не припиняють думати про те, чого хотіли б самі, і це завдає страждань.

Що робити?

Прийміть, що чужа думка про вас не має жодного значення. Головне — ваші відносини з собою. Любіть себе, співчувайте собі і будьте на своєму боці. Не потрібно думати, що якщо ви щось зробите того, чого хочете ви, то тоді вас будуть сприймати по-іншому.

«Відступити значить програти»
Люди часто не розуміють різниці між тим, щоб відступити і програти. Більшість вважає, що відмовитися від чогось значить провалитися, і продовжує триматися за ситуації, людей, звички і переконання, які давно відслужили своє.

Що робити?

Пам’ятайте, що ви постійно змінюєтеся і ростете. І тому переростаєте попередні «рамки» — настає момент, коли від них необхідно відмовитися. Якщо хтось чи щось починає вас ранити, дозвольте собі відпустити і рухатися далі. Тільки так у житті може звільнитися місце для чогось нового. Не потрібно йти до тіїє мети, якої вам взагалі і не потрібно. Не думати, що перемога – це завжди добре, інколи краще програти та набратись досвіду.