Перейти до вмісту

Дивлячись на потік іномарок, раптом чітко зрозуміла, що дуже багато обміняли б свої справжні машини на споріднену душу, як той хлопчик з мого дитинства на світлячка.

У дитинстві я читала розповідь про те, як хлопчик поміняв свою нову машинку на світлячка. Посадив його в сірникову коробку і приніс додому, немов скарб. І коли його запитали: як же ти міг нову іграшку поміняти на комашку? Він відповів так: адже він живий і світиться.

І мені було дуже шкода цього хлопчика, тому що я розуміла, що він, кажучи сучасною мовою «лоханувся». Його аргумент про те, що світлячок «живий і світиться» здавався мені смішним і дурним. І я дуже хотіла винести урок з цієї розповіді і ніколи не допустити подібної помилки. Я не знала тоді, що доросле життя – це великий обмінний пункт, де змінюється час на гроші, особисте життя на кар’єру і шило на мило.

Як легко нам нав’язали чужі цінності, а ми повірили, що сухе молоко краще коров’ячого, а хот-дог смачніше бутерброда, що шлюбний контракт надійніше вінчання, а аборт не вбивство, а всього лише планування сім’ї і ще багато речей, про які нас ніхто із батьків не повідомляв, вс приходить тільки з часом і досвідом.

Ми проміняли сироїжки на печериці, пікніки – на фуршети, читання книг – на шопінг, розмови – на переговори. І ось вже замість друзів у нас партнери, замість улюблених – бой-френди, а замість щастя – кайф, ось такий у нас тепер сучасний світ.

Ми перестали плакати над фільмами і співати пісні за столом, а замість цього тільки розпиваємо спиртні напої за столом. Говорити по душам і мріяти. Ми стали стриманими і закритими. Освоюємо гольф, кінний спорт і мистецтво управління яхтами. Куримо кальяни і сигари, називаємося панами і переконуємо один одного, що життя вдалося.

Читайте також:Життя – непереривне коло. Зло повертається злом, а добро – добром.

Колись у мене було замовлення написати статтю про спеціальні пристосування для куріння сигар. Я пішла до магазину для VIP-клієнтів, який нагадував скоріше музей, ніж сувенірну лавку. Під скляними вітринами поблискували сріблом і нержавейкой дивні предмети, схожі на знаряддя тортур в підвалах гестапо. І назви у них були до пари: гільйотина, х’юмідор. Ці «інструменти» призначені для того, щоб витончено ампутувати голову … сигари.

Я пам’ятаю, як довго і уважно розглядала всю цю нісенітницю, над створенням якої працювали люди.

Перш ніж написати замовлення я щосили намагалася полюбити і визнати необхідність маленьких речей для великого життя. Мені було страшно цікаво подивитися, хто ж це все купує? Треба сказати, що будь-яка дрібничка коштувала більше прожиткового мінімуму середньостатистичного громадянина.

І ось одного разу я побачила передачу про колишнього кумира, колишнього ведучого, колишнього красеня. Показували його будинок, до болю нагадує ту саму крамницю з непотрібними сувенірами. Господар зі знанням справи відрубував гільйотиною голову кубинської сигари, зі значним видом сідав в крісло, викладав ноги на стіл і закурював. Я не пам’ятаю, що він говорив, власне, це було не важливо. Камера ковзала по колекції зброї, яке він збирав, по фотографіям зі знаменитостями, якими він пишався і по величезному будинку, в якому ніколи не звучали дитячі голоси.

Репортер говорив щось про славу, добробут і велич. А я бачила старість і самотність в оточенні антикварного начиння, яке тільки посилювало враження старості і самотності. І ті самі Х’юмідори, як символи марнотраства і непотрібності в так швидко минає життя …

І я чомусь згадала того хлопчика з мого дитинства, який зробив правильний вибір, помінявши марну пластмасову машинку на живого світиться світлячка.

Одного разу я побачила рекламний щит: «Шукаю споріднену душу» і телефон. І дивлячись на потік іномарок, раптом чітко зрозуміла, що дуже багато обміняли б свої справжні машини на споріднену душу, як той хлопчик з мого дитинства на світлячка.

Теперішній світ став матеріальним, ніхто не хоче ставати кращим зсередини, а тільки ззовні. Всі шукають грошей, слави, машини, хати та таке інше, але мало хто задумується що це все тимчасове і треба збагачуватись духовно та рости в середині себе. Давно всі забули, що треба вчитись бути перш за все людиною, а не бізнесменом.  Живі люди, куди краще віртуальних. І ніщо матеріальне не замінить друга, близьку людину, яка завжди підтримає, порадить та скаже тепле і миле слово для душі.