Перейти до вмісту

Характер потрібно виховувати в собі. 11 порад, що для цього потрібно робити.

Насамперед необхідно зрозуміти, що складає силу характеру. Іншими словами, «у чому сила, брат?» Сила характеру визначається тими якостями, які дозволяють нам здійснювати контроль над інстинктами і пристрастями, дають можливість протистояти безлічі спокус, які так часто трапляються на нашому шляху. Більш того, сила характеру – це свобода від упереджень і забобонів і прояв терпимості, любові і поваги до інших людей.

І ще одне ви повинні зрозуміти, перш ніж візьметеся за самовиховання: навіщо ви хочете виховати сильний характер? Чому для вас має значення сила характеру? Вам легше буде загартовувати свою волю, якщо ви зрозумієте наступне:

Сила характеру дозволить вам досягати того, що ви задумаєте, допомагаючи впоратися з перешкодами і невдачами. Це допоможе вам добитися серйозних цілей, в кінці кінців.

Сила характеру дозволить вам проводити розслідування та усунення причин поганого настрою, а не просто нити і скаржитися, як це схильні робити багато.

Сила характеру дасть вам мужність визнавати власні помилки і слабкі сторони. Визнання помилок – перший крок до їх виправлення.

Загартований характер дасть вам сили «зберегти плацдарм», коли обставини обернуться проти вас, і ви зможете плисти проти течії. З`ясувавши для себе очевидні переваги сильного характеру, починайте приступати до його вибудовування – цеглинка за цеглинкою, крок за кроком.

Ось те основне, що ви повинні навчитися робити:

1. Проаналізуйте, чи дійсно у вас є такі якості, які заважають вам жити. Можливо, що це всього лише віддзеркалення чужої думки (батьків, друзів, знайомих).
Мені, наприклад, з самого дитинства батьки твердили, що у мене руки не звідти ростуть. І я до певного часу в це вірив і вважав, що так воно насправді і є. І тільки зовсім недавно, в процесі самоаналізу, я задумався над цим питанням і усвідомив, що руки у мене насправді ростуть якраз звідти, звідки потрібно. Я все можу полагодити, змайструвати, на льоту схоплюю принцип роботи будь-якого механізму. Тобто виходить, що моя невправність була плодом уяви моїх батьків, а я несвідомо повірив в цю ідею.

Тому вирішите для себе, чи дійсно у вас проблема з певною рисою характеру, або ця проблема існує у вашій уяві.

2.Опиратися своїм ірраціональним імпульсам, таким, наприклад, як тяга до солодкого

Великий філософ Арістотель говорив, що існує сім основних людських пристрастей: любов, ненависть, бажання, страх, радість, печаль і гнів. Самі по собі ці пристрасті не є чимось ненормальним для людини – але підступність їх у тому, що вони можуть «обійти» наш інтелект і зробити нас своїми рабами. Ми починаємо дуже багато є, що нестримно здійснювати покупки, давати волю своєму гніву, занурюємося в печаль і смуток – у кожного свої слабкості і пристрасті. Загартовуючи волю, ви зможете звільнити себе від поневолення власних пристрастей. Потурання своїм бажанням – ознака слабкого характеру, а здатність стримувати свої примхи і емоції – ознака сили характеру і волі.

3. Сформулюйте в короткій і позитивній формі, які якості ви хочете для себе придбати. Наприклад: «Я хочу бути рішучим. Я хочу бути цілеспрямованим. Я вже рішучий і цілеспрямований». Краще говорити свої фрази в двох форматах – «Я хочу» і «Я вже маю», тоді ефективність від цієї вправи буде набагато більша.

4. Тепер постарайтеся згадати відому вам людину, персонажа з фільмів, мультфільмів або історичну особистість, яка, на вашу думку, володіє потрібними вам якостями. Наприклад, для мене таку роль виконують Леонардо Да Вінчі і Ісус Христос. Леонардо уособлює розум, кмітливість, талановитість, винахідливість. Ісус – любов, співчуття, доброту. Тому знайдіть своїх персонажів і постарайтеся відчути, що ви – це вони. Уявіть, як би ви поступали на їх місці. Попросіть їх поділитися з вами потрібними вам якостями.

Читайте також:Речі, які роблять бідні, що ніколи б не позволив собі багатий і навпаки.

5.Навчитися керувати своїми почуттями Ніщо, крім здорового глузду, не може керувати вами в повсякденному житті. Людина з сильним характером буде розглядати все, що відбувається навколо нього з позиції розумного сприйняття фактів, а не крізь призму своїх емоцій. Вчіться не затуманювати свій розум хаосом ваших відчуттів. Це може бути досить важко, а деколи буде здаватися, що навіть неможливо не піддатися почуттям, які гніздяться глибоко на дні вашої душі (це чоловікам легко, а ми, жінки, так емоційні!), але ви можете навчитися пригнічувати їх прояви. Подолати емоції можна, спираючись на здоровий глузд і ще раз на здоровий глузд. Вчіться бути стриманою!

6. Уявіть, що ви вже володієте всіма потрібними вам якостями. Що ви ведете себе і дієте так, як ви хочете. Постарайтеся побачити себе таким якомога чіткіше. Можете виконувати цю вправу вранці і ввечері з закритими очима, коли ви лежите в ліжку. Уявляйте картинку з вашим чином і прагніть по кілька хвилин тримати цей образ в своїх думках.

7.Виховувати в собі лідерські якості Не варто бути похмурою песимісткою, недостатньо бути просто оптимісткою. Песиміст скаржиться на вітер, оптиміст чекає вітер, щоб почати його долати. Лідер ж зробить все необхідне, щоб налагодити вітрила і переконатися, що його корабель готовий плисти в будь-яку погоду.

8.Бути сміливою Будьте досить мужній, щоб йти на виправданий ризик. Якщо ви постійно будете уникати складних ситуацій, то будете змушені відмовитися від перемоги і від радості, пов`язаної з нею. Не бійтеся братися за щось нове, майте мужність протистояти несправедливості і дерзайте у своєму прагненні до самовдосконалення.

9.Твердо йти до наміченої мети Кожна людина свідомо чи несвідомо думає насамперед про свої інтереси. Не дозволяйте нікому нав`язувати вам свою волю, не робіть і ви цього по відношенню до інших. Визнайте для себе той факт, що кожна людина має своє власне уявлення про істину, ви не зможете догодити кожному, та не кожен буде думати так само, як і ви. Знайдіть для себе правильний шлях, і слідуйте за ним, не звертаючи і не відступаючи.

10.Навчитися робити добро і уникати конфліктів Шукайте мир і гармонію у стосунках з іншими людьми, прагнете до цього всією душею, виховуючи характер. Не варто заради досягнення своєї мети йти по головах, не звертаючи уваги на потреби інших – намагайтеся робити щось і для добра оточуючих. Якщо ви будете думати тільки про особисту вигоду, то вам доведеться вступати в конфлікти з людьми з вашого оточення, що рано чи пізно неминуче приведе вас до невдачі. А якщо ви будете чинити так, щоб не порушувати нічиїх інтересів, то люди теж намагатимуться підтримати вас, та ви і самі будете відчувати задоволення. І ваші потреби будуть задовольнятися.

11. Тепер переходимо до найголовнішої і найважчої вправи. Риси вашого характеру абсолютно нічим не відрізняються від звичок. Що таке нерішучість, якщо розкласти її на складові? Це звичка коливатися, коли потрібно прийняти рішення. Тобто протягом багатьох років кожен раз, коли вам потрібно було прийняти рішення, ви коливалися, сумнівалися і перекладали ухвалення рішення на інших.

А як ми боремося з непотрібною нам звичкою? Правильно, просто замінюємо її іншою, більш для нас приємною. Якщо ви лягаєте пізно, не висипаєтеся і вважаєте це поганою звичкою, то вам просто потрібно почати лягати раніше. Звичайно, можливо, кілька днів ви будете почувати себе некомфортно, не зможете відразу заснути і будете довго ворочатися в ліжку. Але пройде якийсь час, і звичка рано засинати стане для вас рідною і звичайною.

Тому, якщо ви хочете позбутися від нерішучості, вам необхідно якийсь час постійно спостерігати за собою і при найменшому натяку на сумніви і коливання брати себе в руки і приймати швидке рішення. Нехай навіть якийсь час ви будете приймати не зовсім правильні рішення. Але з часом це обов’язково пройде, в вас вселиться відчуття упевненості і спокою, і ви будете по-доброму сміятися над ситуаціями з вашого минулого, коли ви не наважувалися брати відповідальність в свої руки.